УКРАЇНА

00:36

23.05

Влада

Львівські комуністи просять захисту у президента

0

Обласний комітет КПУ звернувся до президента Леоніда Кучми з проханням забезпечити дотримування Конституції, щоб комуністи могли нормально відсвяткувати День Перемоги 9 травня. Про це повідомив кореспондент «proUA».

Комуністи стверджують, що заборона місцевого суду Галицького району Львоващодо проведення демонстрацій 1 травня 2004 року у Львові свідчить про неспроможність міської влади забезпечити реалізацію права громадян на збори, мітинги і демонстрації (стаття 39 Конституції України). “Представники правих партій та організацій Львова вважають, що тільки вони вирішують, кому, коли, де та з якою символікою можна проводити масові заходи у Львові, про що вони відверто заявляють”, – також зазначено у зверненні. Комуністи розцінюють це як посягання на їх права.

Ситуація також ускладнилася через те, що сьогодні Львівський міськвиконком вирішив звернутися до суду, аби розмежувати ходу колон ЛОК КПУ та регіонального політичного об‘єднання „Галицький вибір” 9 травня, чим знову обмежили ЛОО КПУ.

Тим часом Всеукраїнське об’єднання “Свобода” звернулося до Львівської міської ради, правоохоронних органів та управління юстиції з вимогою заборонити діяльність КПУ, як структури, яка не поважає ні український народ, ні українське законодавство. Львівська міська організація ВО “Свобода” вважає, що комуністи, не виконавши рішення суду, висловили неповагу до українського суду. Нагадаємо, що 29 квтня 2004 року Галицький місцевий суд Львова заборонив проведення демонстрацій у Львові 1 травня.

Крім цього інші три правих партії – УНА-УНСО, УРП «Собор» і «Батьківщина» – вимагають від влади правової оцінки дій КПУ та СПУ, які всупереч забороні суду вийшли 1 травня на демонстрацію. “Відсутність такої реакції свідчитиме про нездатність влади гарантувати мир, спокій та законність у місті Львові перед президентськими виборами”, – ідеться у заяві.

Не виключено, що конфлікт між правими і лівими у Львові може підсилитися після 9 травня – ще однієї традиційної для демонстрацій дати. Львівський міськвиконком планує подати до суду заяву з проханням розмежувати рух демонстрацій ЛОК КПУ та об‘єднання “Галицький вибір”, які заплановані у Львові на 9 травня. На погоджувальній раді, яка відбулася сьогодні у керуючого справами Львівського міськвиконкому Олега Кузана, порозуміння щодо розмежування маршрутів руху обох колон досягнути не вдалося.

КПУ пропонує, щоб її колона пройшла від Марсового поля по вул. Котика на вул. Личаківську і до Пагорбу Слави. А “Галицький вибір” наполягає на проходженні своєї колони від церкви Святої Покрови на вул. Личаківській по вул. Котика до Марсового поля, де вони планують провести молебень. На думку правоохоронців, в такому разі колони можуть зустрітися на вулиці Котика.

За словами в.о. начальника Львівського міського відділу УМВСУ у Львівській області Михайла Курочки, це свято знову показує, що його використовують для нагнітання ситуації. “Це ті колони, які шукають одна одну”, – сказав він.

Водночас, міськвиконком не має жодних претензій до демонстрації Руського блоку, оскільки вона ні з ким не перехрещується, а також до заходів, які планує провести Партія регіонів, оскільки це буде лише покладання квітів.

Нагадаємо, що 1 травня 2004 року близько 150 прибічників КПУ і СПУ провели у Львове, біля Монумента Слави мітинг, а перед цим колона з близько 100 прибічників КПУ і СПУ пройшла вулицями Львова всупереч забороні Галицього місцевого суду Львова.

Стаття 39 Конституції України:

“Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей”.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus