УКРАЇНА

02:18

27.04

Влада

Кравчук: у мукачівських подіях винні всі, хто там був

0

Лідер фракції СДПУ(о) Леонід Кравчук вважає, що у ситуації, яка склалася довкола виборів мера Мукачевого, “винні ті політичні сили, які там «здибалися» - «Наша Україна» і Соціал-демократична партія України (Об’єднана)”. Про це Кравчук заявив в інтерв’ю газеті «День».

“Якщо Генеральна прокуратура надасть всі документи, висновки експертизи, які засвідчать, що винна одна політична сила, навіть якщо це буде СДПУ(О), — я прийму це як реальний факт. І буду відповідно голосувати” – заявив Леонід Кравчук.

Водночас він вважає, що покладати провину за мукачівські події лише на СДПУ(О) не є обґрунтованим.

“Адже це не безпрецедентний випадок: перші вибори відбулися місяців з десять тому, й тоді «Наша Україна», в особі народних депутатів, передусім Балоги, стільки там накоїла, що суд — не Мукачівський, а Львівський — оголосив ті вибори недійсними” – зазначив Кравчук. І додав, що з того часу почалося своєрідне «занурення» в глибину цієї проблеми, і дійшло до “буквально шекспірівського питання «бути чи не бути»: кожна політична сила поставила собі за мету побороти іншу”, наголосив народний депутат.

Він вважає, що перш ніж давати оцінку ситуації у Мукачевому, треба зачекати висновків Генеральної прокуратури. Іншого виходу, на його думку, немає.

“При всій повазі до тих народних депутатів, які там були, все, за їхніми словами, бачили, мають документи тощо, — знаєте, я завжди кажу: технічні можливості сьогодні дозволяють робити на комп’ютері американські долари...” – сказав Кравчук

Він висловив сподівання, що 12 травня Верховна Рада, як планується, заслухає звіти Генпрокурора, а також, можливо, й керівників Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ.

“Тільки дуже мені хотілось би, щоб емоції в залі не завадили їм зробити це грамотно, послідовно та відповідально й не було б такого неподобства, як минулого разу” – зауважив Леонід Кравчук. І додав, що якщо 12 травня буде інакше, він “встане й піде з Верховної Ради”.

Мінімізувати негативні наслідки «мукачівської кризи», на думку Кравчука, можна зробивши “об’єктивний аналіз, об’єктивний висновок, з урахуванням думок усіх, у тому числі й обох сторін конфлікту”.

Народний депутат зауважив, що, на його погляд, було некоректно направляти у Мукачеве парламентську комісію із представників лише однієї політичної сили.

“На мою думку, Олександр Зінченко як колишній член СДПУ(О) і перший заступник голови партії повинен був відмовитися від пропозиції очолити цю комісію. Я б на його місці відмовився. Сказав би, що не хочу, аби хтось вбачав у моїй позиції особисті мотиви..” – зазначив лідер фракції.

На його думку, потрібно було створити комісію, до складу якої увійшли б або представники всіх фракцій, або принаймні був би баланс: три депутати від «Нашої України», три — від більшості. І очолити її повинна була б нейтральна людина, тобто така, яка ніколи не мала жодного стосунку до цих двох політичних сил, зазначив Кравчук.

Він назвав «перебільшенням» припущення, що вибори в Мукачевому — репетиція президентської кампанії. “Все ж таки, президентські вибори — не вибори мера одного міста, а вся Україна — не Мукачеве. І робити подібні припущення, на моє переконання, не треба” – зауважив лідер фракції.

Порівнюючи події квітня у Мукачевому та минулого жовтня у Донецьку, Кравчук відзначив, що там «ситуація за характером і за змістом була трошки інакша». При цьому він наголосив, що «не треба робити те, що може викликати, навіть спровокувати опір, гостру реакцію інших політичних сил».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus