УКРАЇНА

07:13

24.01

матеріали по темі:

Влада

Саакашвілі плекає наміри повернути Абхазію

0

Зранку у четвер президент Грузії Михайло Саакашвілі з вікна кабінету Аслана Абашидзе в будинку Верховної Ради Аджарії звернувся до тисяч жителів Аджарії, тих, котрі зібралися на майдані, повідомляє Newsru.com.

Саакашвілі заявив, що «вже ніколи в Аджарії не буде встановлено диктатури». І додав, що дуже багато політиків в останні місяці радили йому «дати спокій Аджарії, тому що, мовляв, буде новий конфлікт і війна, але вони не могли зрозуміти, що Аджарія - це не Абхазія, Аджарія - це Грузія».

«Я впевнений, що вже невдовзі ми з вами підемо в Абхазію і повністю об’єднаємося», - заявив Саакашвілі.

Однак, як вважає директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін, ситуація навколо невизнаної республіки Абхазії не може вирішуватися таким шляхом як в Аджарії, а «якщо така спроба буде розпочата, то це стане порушенням домовленостей, досягнутих між Росією і Грузією, і крайньою авантюрою».

На думку Затуліна, «тиск на Абхазію чи Осетію неминуче призведе Грузію до дуже серйозного зіткнення з Росією, тому що й у тім, й у іншім випадку там не просто є російські військові, але там знаходяться наші миротворці, що саме і не мають допускати якого-будь насильства в зоні конфлікту».

Він також нагадав, що «у випадку з Абхазією й Осетією пролилася кров, і пам’ять про це жива і сьогодні і в Абхазії, і в Осетії, та й у самій Грузії». Це, на думку політолога, також свідчення того, що «Тбілісі не застосує свій аджарський досвід в інших регіонах країни».

До того ж, на відміну від Абхазії й Осетії, Аджарія не декларувала свого відокремлення від Грузії і не провадила збройних дій у відповідь на введення грузинських військ на свою територію.

«Ці автономії давно вже не визнають себе грузинськими, не втручаються в справи Грузії, і будуть відстоювати своє право на самостійність у випадку, якщо Тбілісі спробує вирішити це питання таким чином», - вважає Затулін.

У Сухумі також виключають можливість повторення в Абхазії «аджарського сценарію».

«Абхазія - не Грузія, в абхазів зовсім інший менталітет», - сказав РІА «Новости» по телефону міністр закордонних справ невизнаної республіки Абхазії Сергій Шамба, коментуючи висловлення Саакашвілі про можливості поширення влади Тбілісі на Абхазію. І додав, що лихо грузинських політиків у тім, що вони цього не враховують.

Шамба назвав ці висловлення «зарозумілими заявами». І висловив упевненість, що спроби силоміць приєднати Абхазію до Грузії приречені на провал.

Зазначимо, що під час парламентських виборів у Грузії в березні цього року керівництво Грузії намагалося провести їх і на території Абхазії. Але голосування було проведено лише в одному регіоні - Кодорській ущелині. В решті же частині Абхазії голосування не було. Тбілісі тоді заявив, що це - останні вибори до парламенту Грузії, що не проводилися на всій території Абхазії. Тоді ж представник Абхазії в Росії Ігор Ахба заявив, що «Абхазія є суверенною державою зі своїми владними структурами і не пов’язана державно-правовими зносинами з Грузією, які перервалися в 1992 році».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus