УКРАЇНА

06:12

25.05

Влада

Посол України в ЄС з гумором сприйняв заяву Проді

0

“Завжди треба з певною розважливістю, почуттям гумору ставитися до промов під час урочистих вечерь” – так прокоментував заяву керівника Європейської комісії Романо Проді про відсутність перспектив України стати членом ЄС посол України при Євросоюзі Роман Шпек, повідомляє радіо «Свобода».

Він пояснив: “вечеря - це така обстановка, яка надихає на більш глибокі, філософські вислови, вільні вислови, ніж офіційні заяви”.

Роман Шпек вважає “помилкою президента Європейської комісії Проді робити відповідні заяви відразу тоді, коли ЄС завершив найбільшу хвилю розширення”.

“Йому (Проді) особисто належать слова, що розширення ЄС принесе народам мир, процвітання і демократію. Я не можу допустити, що зараз пан Проді припускає, що це процвітання може закінчитися на межах сьогоднішнього розширеного ЄС” – зазначив посол України при ЄС.

Роман Шпек зазначив, що Проді робив заяву, як президент Європейської комісії, і безперечно, він керується рішеннями Ради ЄС, які однозначно визначили країнами-кандидатами Туреччину, Румунію, Болгарію та Балканські країни.

Відповідного рішення щодо інших держав ще немає, а відтак посол України наголошує на тому, що ЄС об’єднує європейські країни, які поділяють спільні цінності. Це закладено у відповідній статті Амстердамської угоди.

“Ця стаття є діючою, і неодноразово про це заявляв особисто пан Проді під час саммітів Україна - ЄС. Неодноразово про це говорив і пан Солана та інші високі достойники ЄС” – зазначив Роман Шпек.

Він наголосив на тому, що в Європі зараз іде боротьба за прийняття Конституції ЄС. А у відповідних статтях проекту Конституції, за словами Шпека, стверджується, що будь-яка держава Європи, яка поділяє спільні цінності та відповідає Копенгагенським критеріям чи відповідним критеріям, може бути членом ЄС.

Роман Шпек висловив переконання, що Україна, продовжуючи політику ринкових перетворень, демократичних реформ, досягне відповідності тим критеріям, які дають їй право стати членом ЄС у майбутньому.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus