УКРАЇНА

05:23

24.05

Влада

Карпачова: над українськими моряками знущаються в іракський тюрмі

0

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова наприкінці квітня повторно звернулися до Посла США в Україні Джона Гербста з листом, в якому просить надати дипломатичну допомогу у вирішенні долі засуджених в Іраку капітана і старпома судна «Навстар-1», громадян України Миколи Мазуренка та Івана Сощенка, повідомляє радіо «Свобода».

Корабель «Навстар-1» було затримано в Іраку за спробу незаконного вивозу дизельного палива. За словами українського омбудсмена, вона звернула увагу керівника дипломатичної місії США в Україні на той факт, що в ув’язнених українців була гостра проблема з водою, їжею, медикаментами та наданням медичної допомоги. До того ж тодішній адвокат підозрюваних українських моряків володів виключно... арабською мовою.

Українців засудили у жовтні до семи років ув’язнення та штрафу у розмірі понад мільйон доларів. Але Ніна Карпачова вважає, що українські моряки сидять в Іраку безпідставно.

За її словами, у листопаді 2003 року адвокати Сощенка і Мазуренка подали апеляцію до Верховного суду Іраку на вищезгадане рішення Центрального суду. Верховний суд постановив визнати рішення у справі українських моряків необґрунтованим, передати всі документи для перегляду і винесення вироку відповідно до положень іракського законодавства. Верховний суд Іраку також зазначив, що, відповідно до митного закону, Центральний суд не був взагалі компетентним виносити рішення за фактами, що мали місце на судні з іноземним прапором, повідомила Карпачова.

Крім того, додала омбудсмен, на судно був накладений арешт, незважаючи на те, що не була створена комісія фахівців, як того вимагає митне законодавство Іраку, для з’ясування, чи було судно спеціально підготовлене для вчинення злочину.

“Тому протягом січня-лютого 2004 року працювала експертна група з технічного огляду судна. І зробила висновки, що судно «Навстар-1» не було пристосоване для перевезення контрабандного пального. А сам вантаж є непридатним для використання» – зазначила Ніна Карпачова.

Однак, попри висновки технічної експертизи та помилки, на які вказав Верховний суд Іраку, Центральний суд залишив вирок без змін, наголосила український омбудсмен. Адвокати на початку березня подали нову апеляцію до Верховного суду.

Що стосується самих українських моряків, то Ніна Карпачова повідомила, що обидва вони перебувають у в’язниці Абу-Гуряб. Моральний стан українців дуже пригнічений, близький до критичного. До того ж, за словами українського омбудсмена, існує реальна загроза їхньому життю. На цей час до них не допускають українських дипломатів.

“Хворому на цукровий діабет капітану Мазуренку необхідно приймати ліки регулярно. Але він їх отримує лише тоді, коли починається загострення хвороби. Близько двох місяців і Сощенко, і Мазуренко не мають ніякого зв’язку з родинами» – повідомила Карпачова, і додала, що її надзвичайно хвилюють умови утримання наших громадян в іракській в’язниці.

“Особливо викликають занепокоєння всього світу події, що відбулися останнім часом і стали відомі: з боку американських військових щодо іракських полонених. І я не виключаю абсолютно, що таке ставлення ганебне і взагалі застосування тортур може застосовуватися і до громадян інших країн. Зокрема до українських ув’язнених» – сказала вона.

Карпачова також зауважила, що поки відповідь від американського посла на її звернення не надходила.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus