УКРАЇНА

14:26

26.04

Влада

Заміновано нафтовий термінал Батумі

0

Ключовий чорноморський нафтовий термінал Батумі замінований, заявив у середу міністр оборони Грузії Гела Бежуашвілі, повідомляє Newsru.com.

Вибухові пристрої в порту, за даними грузинської сторони, заклав загін швидкого реагування, що підкоряється главі аджарської автономії Аслану Абашидзе.

«Нафтовий термінал Батумі замінований», - повідомив міністр оборони Грузії на Раді національної безпеки.

«Це катастрофа – адже це нафта, це забруднення. Усе може вибухнути, може відбутися гігантський вибух», - додав міністр.

«Інші об’єкти теж заміновані, і ми знаємо, у яких місцях», - заявив президент Грузії Михайло Саакашвілі.

На даний момент відомо, що заміновано також Чаквський міст усередині території Аджарії, через який можна потрапити в друге за величиною місто автономії - Кобулеті.

У нафтоналивному порту Батумі - адміністративному центрі Аджарської автономії - щодня завантажується в танкери до 100 тисяч барелей сирої нафти з Казахстану і Туркменістану.

Торговці нафтою повідомили, що ситуація в порту залишається складною і неясною. Постачання нафти на термінал були припинені. «Залізничні постачання нафти в порт були перервані минулої ночі», - повідомив один з бізнесменів.

Нагадаємо, що влада Аджарії оголосила, що з початком блокади, оголошеної новим президентом Грузії Михайлом Саакашвілі, експорт каспійської нафти через порт Батумі припинився. Конфлікт може позначитися на долі проекту експортного нафтопроводу Баку - Джейхан.

До оголошення блокади в аджарський порт Батумі кожної доби надходило приблизно 200 000 барелей нафти з Азербайджану, Туркменістану і Казахстану, але санкції, уведені Саакашвілі, перервали ці постачання. Порт не одержує вантажі залізницею: берегова охорона Грузії наказала всім суднам залишити територію батумської бухти і направила їх у порт Поті.

Після цього керівництво батумського порту оголосило ситуацію форс-мажору. Сама Грузія також фактично зриває міжнародні зобов’язання по перевезенню нафти в Батумський нафтовий термінал, де за рік переробляється 10 - 11 мільйонів тонн нафти. Єдиний порт, що залишається в Грузії, Поті не має у своєму розпорядженні достатні потужності для перевантаження великих обсягів нафти.

Батумський морський порт створений у 1878 році, і відтоді він вважався одним із ключових пунктів по транспортуванню нафти в басейні Чорного моря. Нафта, яка видобувається в шельфі Каспійського моря, транспортувалася до Батумі залізничним шляхом, звідки завантажені танкери перевозили її в порти на західному узбережжі Чорного моря.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus