УКРАЇНА

11:05

24.04

«Тушки» вже застигли на напівзігнутих

«Тушки» вже застигли на напівзігнутих

«Кишенькові демократи» зробили фальстарт

0

Потенційні «тушки» заздалегідь підготувалися до виходу з «Батьківщини»

Учора український політикум поповнився черговою «кишеньковою» партією з відверто банальною, якщо не сказати вульгарною назвою - «Демократи». Таким чином, стали остаточно відомі наполеонівські плани потенційних «тушок» з «Батьківщини». Сама ж заява про запуск нового політпроекту поки ще депутатів від «Батьківщини» Андрія Павелка та Володимира Полочанінова стала очевидним політичним фальстартом, адже торги між потенційними перебіжчиками і «регіоналами» досі не завершені.

Очікувалося, що після двох тижнів простою Верховної Ради крім євроінтеграційних законопроектів на порядку денному тижня з´явиться документ авторства «регіонала» Володимира Макеєнка, що стосується зміни процедури формування фракцій згідно з яким мінімальна кількість народних обранців для формування фракції має становити не менше ніж 15 людей. Але «регіонали» не зважилися вносити цей законопроект до зали. Причина до непристойності банальна: влада поки що не готова до створення нових об´єднань депутатів - людей не вистачає, торги з потенційними і вже сформованими «тушками» тривають.

У цілому, епопея з кулуарними переговорами триває не один тиждень. Як уже писали раніше «Коментарі», деякі скривджені депутати з «Батьківщини», серед яких фігурували прізвища вже згаданих вище « ронтовиків» Павелка та Полочанінова, а також низка «тушок», що представляють партію Яценюка, нібито запропонували владі варіант із рейдерським захопленням партії «Фронт змін». Під захоплену партію згодом планувалося сформувати парламентську фракцію з умовною назвою «За Юлю!». Однак цей сценарій з «віджиманням» цілої партії з розкрученим брендом так і не був здійснений: представники влади навідріз відмовилися вплутуватися в цілком прогнозований скандал.

Зараз, за інформацією «Коментарів», у самій групі «демократів» намітилися серйозні суперечності. Ще недавно «мотором» групи депутатів-відступників у «Батьківщині» називали дніпропетровське тріо нардепів Павелко-Сергієнко-Дзензерський, до яких приєднався Володимир Полочанінов, що є головним «фронтовиком» Київської області. Однак тріо, схоже, в найбільш відповідальний момент перетворилося на дует. З головним «фронтовиком» Дніпропетровської області Андрієм Павелком та його тестем Леонідом Сергієнком все зрозуміло. Їх результат у першу чергу пов´язаний із наявністю на посту глави дніпропетровського облосередку «Батьківщини» тітки Юлії Тимошенко Антоніни Ульяхіної, що поставило хрест на теоретичних шансах вкрай амбіційного Павелка стати керівником об´єднаної обласної партійної організації. У той самий час, Денис Дзензерський, якого називали потенційної «тушкою», зберігає мовчання з приводу «Демократів». Подейкують, що він нібито вирішив поки що залишитися у «Батьківщині».

Внутрішній розбрід і хитання в неструнких лавах «кишенькових демократів» тільки підкреслює кадрову проблему. Людей, готових у потенціалі сформувати кістяк фракції в парламенті, можна порахувати на пальцях однієї руки. Тому Павелку належить домовлятися з «тушками» на кшталт Романа Стаднійчука та Віталія Немилостивого або навіть із «тушками»-першопрохідниками Табаловими. Звичайно, така компанія швидко зведе імідж фракції до нуля. Але іншого виходу у «демократів» з тим, щоб набрати потрібних 15 осіб, немає.

Ще гірша ситуація з кадрами на місцях. Адже потрібно будувати нову політсилу. І створювати партію «демократів» у першу чергу будуть на осколках «Фронту змін» Дніпропетровської та Київської облорганізацій. Утім, серед тих, хто з тих чи інших причин на старті не увійшов до «Батьківщини» - екс-керівники Вінницької та Житомирської організацій «Фронту змін» Сергій Кудлаєнко та Геннадій Зубко. Щоправда, останній, схоже, переходити в «тушкований» проект не поспішає. Крім того, вступати в лави нової опозиційної сили відмовився голова Івано-Франківської міської організації ФЗ Ігор Прокопів; тягне з об´єднанням і головний тернопільський «фронтовик» Роман Заставний. Однак говорити, що ці місцеві партійні функціонери увіллються до лав «демократів» тільки через нелюбов до Яценюка передчасно.

Погано для заколотників і те, що вони все-таки не змогли підім´яти під себе розкручений бренд партії «Фронт змін». З його допомогою вони б не виглядали «тушками». Аргументація для них була б виграшною: ми, мовляв, були вірні партії до кінця. А от сам Яценюк її здав Турчинову.

Як відомо, ще не так давно потенційну «тушковану» фракцію хотіли «зв´язати» з Юлією Тимошенко. Звичайно, в перспективі «тушкам» простіше зберегти обличчя під вивіскою «За Юлю!». Але зараз все йде до того, що Юлія Тимошенко, «підтримувати» яку вони зібралися, вже скоро може залишити в´язницю. І цей, нехай досить наївний камуфляж, теж уже їм не допоможе.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus