УКРАЇНА

11:08

24.05

Влада

Суд над Лазаренком: слово бере захист

0

На суді над колишнім прем’єр-міністром України Павлом Лазаренком, що триває у Сан-Франциско, прокуратура завершила виклад свого звинувачення. Допит свідків тривав 26 днів, повідомляє радіо «Свобода».

Щоправда, прокурори не змогли викликати двох важливих свідків: журналіста американського щоденника «Вол Стріт Джорнел» та народного депутата України Григорія Омельченка. Втім, не виключено, що Омельченко виступить на суді пізніше.

У свою чергу адвокати Лазаренка і на судових засіданнях, і поза ними висловлювали сумніви щодо того, чи достатньо буде свідчень, які встановила прокуратура у цій справі, для того, щоб Лазаренка було визнано винним.

Захисники колишнього українського прем’єра подали так званий «запит згідно з правилом 29», який вимагає від судді винести ухвалу, чи достатні матеріали звинувачення для справи, перш ніж свою позицію почне викладати захист. Якщо суддя встановить, що докази прокуратури недостатні, щоб підтримати її звинувачення, Лазаренка можуть виправдати за деякими з 53 пунктів звинувачення.

Один із адвокатів захисту Данієл Горовиць, в інтерв’ю розповів, що прокурорами встановлено, що Лазаренко “має повно грошей..., що гроші довелося тримати на багатьох рахунках..., що частину грошей було переведено до США”.

“А от після цього можна стверджувати, що вони (прокурори) встановили ще хоч щось, тільки якщо повірити Петрові Кириченкові” – зазначив адвокат.

Прокурори ж у свою чергу кажуть, що хотіли б викликати більше свідків із переліку 105 осіб, що його вони подали в січні. Із того переліку за прокуратуру свідчили тільки 29 осіб.

Горовиць стверджує, що Лазаренко переводив свої гроші з тієї причини, що хотів сховати їх від президента України Леоніда Кучми й захистити самого себе від політичного переслідування.

Захист, який має почати виклад своєї позиції наприкінці тижня, збирається зосередитися на «політв’язнях» і на тому, «як українська влада ламає людей», сказав Горовиць. Він не назвав імен свідків захисту з України, а також не повідомив, коли саме буде свідчити сам Лазаренко й про що саме буде свідчити.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus