УКРАЇНА

07:56

21.05

Влада

Кучма сподівається, що «Єдина Європа» потребуватиме України

0

Президент Леонід Кучма послав привітальні телеграми президентам країн, які 1 травня стали повноправними членами Європейського Союзу. Про це «proUA» повідомили у прес-службі глави держави.

У телеграмах президента, зокрема, говориться: «Першого травня 2004 року завершилася нова хвиля розширення ЄС. Вона стала безпрецедентною як за кількістю нових держав-членів, так і глибиною перетворень, що відбуваються в Європейському Союзі».

Український президент відзначив, що ідея європейської єдності, яка захоплювала думки і серця не одного покоління європейців, набуває реальних обрисів.

«Обравши шлях спільного подолання викликів сучасності, європейські нації демонструють усьому світові готовність позбутися стереотипів минулого і об’єднати свої зусилля для будівництва нової, єдиної Європи» - зазначається в телеграмах.

Леонід Кучма наголошує, що Україна завжди вітала процес розширення ЄС «як логічну і невід’ємну складову зміцнення загальноєвропейських цінностей».

«Водночас ми переконані, що масштабний проект за назвою «Єдина Європа», який сьогодні реалізується, не матиме логічного завершення без України», - зазначається в телеграмах.

Український президент завважив, що наступні місяці матимуть особливе значення для пошуку відповідей на питання про майбутні межі і наповненість відносин між Україною і ЄС. Він закликав глав країн нових членів ЄС сприяти виведенню відносин між Україною і ЄС на якісно новий рівень - від партнерства до асоціації.

«Досвід співробітництва між нашими державами, безпосереднє знання регіональних особливостей можуть істотно вплинути на хід дискусії в ЄС, посприяти виведенню відносин між Україною і Європейським Союзом на якісно новий рівень - від партнерства до асоціації. На нашу думку, на нинішньому етапі це якнайкраще відповідатиме інтересам як України, так і Європейського Союзу. У цьому ми розраховуємо на допомогу і сприяння з боку Вашої держави”, – наголошується в телеграмах.

Кучма також висловив переконання, що вступ нових країн до ЄС сприятиме подальшому поглибленню їхнього співробітництва з Україною, зміцненню дружніх, добросусідських відносин.

Нагадаємо, 1 травня повноправними членами Європейського Союзу стали Словаччина, Словенія, Польща, Чехія, Угорщина, Естонія, Латвія, Литва, Мальта і Кіпр.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus