УКРАЇНА

10:48

22.05

Влада

Сьогодні - Всесвітній день свободи преси

0

У понеділок, 3 травня, у всьому світі відзначають День незалежності преси. Напередодні американська організація Freedom House констатувала погіршення ситуації зі свободою преси в Україні. Водночас, український партнер міжнародної організації «Репортери без кордонів» зазначає також позитивні тенденції в цій сфері, що відбуваються в Україні, повідомляє «Корреспондент».

Всесвітній день свободи преси відзначається щорічно 3 травня. Відповідне рішення ухвалила 20 грудня 1993 року Організація Об’єднаних Націй.

Напередодні Всесвітнього дня преси цього року американська організація Freedom House опублікувала черговий щорічний звіт про свободу преси в країнах світу, відповідно до якого 2004 року Україна залишається в групі «невільних» країн, займаючи 152 позицію серед 193 країн світу. При цьому, у порівнянні з минулим роком ситуація зі свободою преси в країні погіршилася.

Freedom House зазначає посилення тиску на ЗМІ в Україні, а також в Алжирі, Камеруні і Тунісі, у зв’язку з наступними загальнонаціональними виборами.

Серед країн колишнього СРСР і радянського блоку, що залишаються поза межами Європейського Союзу, «вільних» країн немає взагалі, і тільки три країни - Болгарія, Грузія і Румунія - вважаються «частково вільними». При цьому Болгарія цього року позбулася статусу «вільної». Інші 11 країн цього блоку - «невільні». До їх числа 2004 року ввійшла і Молдова.

За оцінками Freedom House, у 2004 році ситуація зі свободою преси в Україні - гірша, ніж у Росії, що займає 148 позицію рейтингу. Утім, відповідно до звіту організації, свободи преси в Україні значно більше, ніж у Білорусі, що займає 182 позицію серед 193 країн світу.

Найгірша ситуація зі свободою преси в 2004 році зафіксована в Бірмі, Кубі, Лівії, Північній Кореї і Туркменістані.

У цілому, відповідно до звіту Freedom House, серед 193 країн світу «вільними» є 73 (38%, представляють 17% населення планети), «частково вільні» - 49 (25%, 40%), «невільні» - 71 (37%, 43%).

Довідка «proUA»: Всесвітній день свободи преси присвячений річниці Віндхукської декларації, складеної африканськими журналістами у 1991 році. Вона містить виклад основних принципів існування вільної, незалежної і плюралістичної преси на африканському континенті і в усьому світі. Прийняття Віндхукської декларації стало важливою віхою у боротьбі за свободу преси, що невпинно ведеться у всіх регіонах світу. Сьогодні свободу преси все частіше визнають невід’ємною умовою економічного, політичного, суспільного і культурного прогресу і стабільності, а також могутнім союзником у глобальній боротьбі проти убогості, хвороб, корупції, неуцтва і неграмотності – всіх тих проблем, які так чи інакше впливають на життя кожного з нас, де б ми не жили - у промислово розвинутій державі або країні, що розвивається.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus