УКРАЇНА

20:53

22.05

Влада

Пустовойтенко не відмовиться від виборів

0

Лідер Народно-демократичної партії, народний депутат Валерій Пустовойтенко вважає за можливе, що якби лідери фракцій парламентської більшості голосували за висування прем’єра Віктора Януковича єдиним кандидатом, то було б видно розбіжності. Про це він сказав в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

За словами Пустовойтенка, під час зустрічі лідерів фракцій у президента Леоніда Кучми пролунала пропозиція поставити це питання на голосування, однак Кучма не хотів цього робити. «Напевно, тому що вже встиг поговорити не тільки зі мною, і знав повний розклад того, хто за, а хто проти», – розцінив дії президента Пустовойтенко.

Пустовойтенко також наголосив, що він не підписував угоди про висування Віктора Януковича єдиним кандидатом від парламентско-урядової коаліції. А за якийсь час, за словами лідера НДП, «нашим керівникам обласних організацій почали надходити дзвінки з вимогою організувати форуми на підтримку єдиного кандидата Януковича». Пустовойтенко пояснює ці дзвінки тим, що перед черговими виборами влада не може обійтися без НДП, а як приклад навів ситуацію на минулих парламентських виборах, коли створювався блок «За єдину Україну».

«Тому мої заяви щодо єдиного кандидата викликали у певних представників влади збурення. І на адресу окремих членів партії почали лунати погрози: мовляв, якщо вони не підтримають пропозиції зібрати форум, вони будуть звільнені з роботи в органах виконавчої влади», – каже Пустовойтенко, наголосивши, що такі заяви звучать від представників адміністрації президента. Нагадаємо, що на минулому тижні лідера НДП жорстко критикували його перший заступник, міністр Кабінету Міністрів Анатолій Толстоухов і один із лідерів Харківської організації НДП, голова Харківської облдержадміністрації Євген Кушнарьов. Зокрема, вони заявляли, що президентські амбіції Пустовойтенка можуть призвести до розколу партії.

Як контр-аргумент вимогам про підтримку Януковича Валерій Пустовойтенко нагадав про рішення політвиконкому НДП висувати кандидатом на президента його самого (рішення було ухвалено в листопаді 2003 року). «Так що, мені відмовитися?» – риторично запитує Пустовойтенко. Що стосується можливого розколу організації, то її лідер зазначив, що першим заявив про загрозу розколу. За словами Пустовойтенка, Кушнарьов не знає про реальний стан справ у партії: «Тому що (Кушнарьов – Авт.) працює не членом НДП, а головою обласної адміністрації». Реальна ситуація, за словами Пустовойтенка, полягає в тому, що в центральних і західних областях України організації НДП розглядали дві кандидатури як кандидатів на президента – Пустовойтенка або Ющенка.

Схоже, що тема «розкол у НДП» починає виходити поза межі прогнозів і заяв політиків. За словами Пустовойтенка, Донецька обласна організація НДП усупереч установленим графікам на день раніше скликала конференцію і схвалила висування Віктора Януковича. «Але це все нелегітимно. Оскільки політрада повинна приймати рішення про дати проведення конференцій. А потім уже, в липні, пройде партійний з’їзд, де з урахуванням результатів конференцій у регіонах буде прийматися остаточне рішення», – заявляє лідер НДП.

Водночас Пустовойтенко відкидає версії про те, що його теперішнє небажання підтримувати Януковича продиктовано прагненням подороже «продати» таку підтримку: «Мені смішно чути такі речі. Я вже не раз казав і не втомлююся повторювати: ні Народно-демократична партія, ні її лідер не продаються».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus