УКРАЇНА

18:42

20.05

Влада

Мороз вірить у свою перемогу на виборах

0

Соціалістична партія України готова брати участь у президентських виборах як повноцінний учасник. Про це лідер СПУ, народний депутат Олександр Мороз заявив в інтерв’ю «Українській правді» . “У нас немає проблеми стосовно висунення чи активізації в цьому напрямку. Зараз іде робоча підготовка до кампанії”, – говорить лідер соціалістів.

На запитання, чи вірить він у свою перемогу на виборах, Олександр Мороз відповів: “Безперечно”. Мороз зазначив, що буде брати участь у президентських виборах, якщо не буде проведена політична реформа. “Я про це вже третій рік кажу: давайте здійснено реформу системи влади, внесемо зміни до Конституції, а тоді домовимося”, – сказав лідер соціалістів.

Мороз пояснив, чому він відмовляється від пропозиції Тимошенко висунути єдиного кандидата від опозиції – “Нашої України”, БЮТ та СПУ, – а вже потім, в рамках цієї угоди, вносити зміни до Конституції до 31 жовтня 2004 року: “Це була не пропозиція, а шантаж. Речі неспівмірні: я пропоную те, що виходить з інтересів суспільства і держави на багато десятиліть, вона – те, що стосується приватних інтересів кількох громадян. Треба вносити зміни до Конституції, потім про щось домовлятися”.

Мороз також підкреслив: “Якщо не відбудеться зміна системи влади, то зміна однієї команди іншою нічого не виправить. По-друге, навіть при нашій підтримці проблематичною є перемога кандидата, який вважає, що він вже переміг (очевидно, йдеться про Ющенка – Авт.)”.

Мороз вважає, що опозиція не бере до уваги те, що балотуватися може і Кучма. “Можливо, бо він цього дуже хоче, – аргументує свою думку лідер соціалістів. – Цього хоче Росія. Кучмі потрібні гарантії, а він вважає, що найкращі гарантії – це президентський статус”.

Про наміри Кучми, за словами Мороза, свідчать і вислови президента щодо більшості (на останніх прес-сконференціях Кучма говорив, що більшості немає). Відтак єдиною правильною тактикою Мороз вважає проведення політреформи до виборів: “Тому ще раз кажу: треба не дурницями займатися, а вносити зміни до Конституції. Тоді буде можливість впливати на ситуацію”.

Лідер соціалістів також висловив сумнів щодо численних рейтингів, згідно з якими він має меншу популярність, ніж Ющенко, Симоненко і Янукович. “У 1999 році у Кучми рейтинг був ще менший. Потім у мене був найбільший рейтинг в 1999 році, і перед голосуванням був найбільшим. Як це трапилося, що моє прізвище не було в двійці, це вже інше питання. Відповідь на нього є”, – сказав Мороз. Він також додав, що під час виборів “у 1998, 1999, 2002 роках всі попередні рейтинги щодо нас виявлялися втричі нижчими, ніж насправді”.

За словами Мороза, згідно з соціологічними дослідженнями структур, які не помилялися на попередніх виборах і дослідженнями, які надаються владі для внутрішнього користування, Віктора Ющенка підтримують понад 18% виборців, самого Олександра Мороза і Петра Симоненка – по 12%, Віктора Януковича – близько 10%, Юлію Тимошенко – близько 6%, а решту потенційних кандидатів у президенти – менше 4% виборців. Щоправда, Мороз не назвав, які саме соціологічні контори готували ці рейтинги.

Лідер СПУ критично оцінив шанси кандидата від влади Віктора Януковича, зокрема, слабкими місцями прем’єра лідер соціалістів назвав те, що Янукович не зміг вчасно вирізнитися у владі. На думку Мороза, Януковичу шкодить спосіб у який була запропонована його кандидатура – “нарочито підкреслена провладними силами підтримка” і «узгоджено-одноголосне висування”. Також Мороз зазначив, що Януковичу для перемоги на виборах бракує іміджу сильного прем’єра-опозиціонера чи прем’єра-бунтаря. “Слід ще мати на увазі, що влада, при будь-якому своєму висуванці, може розраховувати на успіх, лише застосовуючи «мукачівський метод”, – заявив Олександр Мороз.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus