УКРАЇНА

14:01

21.05

Влада

Смєшко: СБУ не потрібні правоохоронні повноваження

0

Керівник Служби безпеки України Ігор Смєшко заявив про те, що є прихильником звільнення спецслужби від виконання функцій правоохоронних органів, повідомляє «Корреспондент».

«Я поділяю думку спеціалістів у сфері безпеки, зокрема і мого попередника Володимира Радченка (нині - секретар Ради національної безпеки та оборони - ред.), що СБУ не повинна займатися арештами, затриманнями, розслідуванням справ. Спецслужба - це одержання повної, бажано попереджувальної інформації для всіх владних структур і правоохоронних органів, що надасть їм можливість виконувати свої функціональні обов’язки», - сказав Ігор Смєшко.

Однак, за його словами, у вирішенні цього питання багато залежить не від позиції керівництва СБУ, а від загальнодержавного процесу реформування всіх правоохоронних органів. Насамперед - від створення окремої державної слідчої установи, що гарантувало б незалежність слідчого і права людини на всіх стадіях кримінального процесу.

Ігор Смєшко нагадав, що відповідно до статті 1 закону про СБУ Служба є державним правоохоронним органом спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку. При цьому правоохоронна функція Служби безпеки займає лише близько 20% загального обсягу її роботи. Основна діяльність СБУ - це розвідка і контррозвідка.

Наразі в рамках реформування СБУ продовжується процес створення в країні окремих розвідувальної і контррозвідувальної служб, однак основною перешкодою в цьому питанні є відсутність необхідних бюджетних коштів.

Ігор Смєшко повідомив про те, що зараз іде процес реформування Головного управління розвідки в самостійний Департамент розвідки і його посилення радіорозвідкою.

«Змінюється і сам принцип роботи - розвідка ведеться більш цілеспрямовано, за конкретно визначеними стратегічними пріоритетами, з відходом від принципу глобалізму. Переорієнтовується також робота розвідки з території України на добування інформації виключно за кордоном. І, насамперед у сфері найбільш життєво важливих інтересів для нашої держави: боротьби з міжнародним тероризмом і організованою злочинністю, незаконним поширенням зброї масового знищення і ракетних технологій, нелегальною торгівлею звичайними озброєннями, нелегальним поширенням наркотиків і торгівлею людьми, нелегальною міграцією», - сказав керівник спецслужби.

На сьогодні «ми пішли шляхом поступового нарощування автономних ресурсів і можливостей Головного управління розвідки СБУ з метою створення умов для його подальшого відділення в самостійну Службу зовнішньої розвідки України», наголосив Ігор Смєшко.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus