УКРАЇНА

20:04

22.06

Влада

1 травня Україна стане сусідкою Євросоюзу

0

Європейський союз рахує години, що залишилися до найбільшого за його історію розширення. Завтра в Євросоюз офіційно вступають 10 нових країн, і кордон ЄС тепер упритул наблизиться до рубежів України.

Завтра ЄС перетвориться в найбільший торговельний блок у світі – він включатиме 25 держав із загальним населенням 455 мільйонів людей.

З десяти країн, що вступають у цій хвилі в Євросоюз, три - Польща, Угорщина і Словаччина - безпосередньо межують з Україною. Державний кордон з Польщею становить 542,39 км, з Угорщиною - 135,1 км, зі Словаччиною - 98,5 км. До ЄС також приєднуються Латвія, Литва, Естонія, Чехія, Словенія, Кіпр і Мальта.

Головні торжества з нагоди розширення ЄС пройдуть у Дубліні, оскільки Ірландія зараз президентствує в Євросоюзі. У суботу в ірландській столиці відбудеться офіційна церемонія підняття прапорів, на якій будуть присутні лідери 10 нових країн-членів. Різні святкові заходи - від концертів класичної музики до нічних феєрверків - пройдуть і в кожній з країн, серед яких грецька Республіка Кіпр, Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина і Словенія.

Особливо гостро цей історичний момент переживають жителі восьми країн колишнього комуністичного блоку: Чеської республіки, Словаччини, Словенії, Польщі, Литви, Латвії і Естонії. Деякі з них тільки на початку 1990-х здобули незалежність або стали окремими державами. Брюссель задоволений тим, що економіки цих країн, їхні судові системи і демократичний устрій відповідають вимогам ЄС.

У столицях всіх країн ЄС - як «старих», так і «нових» - вживаються посилені заходи безпеки. Дублін переведений на особливий режим. Вулиці ірландської столиці патрулюватимуть 4 тисячі поліцейських. Раніше з’явилися повідомлення про те, що кілька сотень радикалів і антиглобалістів збираються влаштувати в Дубліні безладдя, але організатори намічених на суботу акцій протесту запевняють, що всі проходитиме мирно.

Що стосується України, то Центр європейської політики прогнозує, що Україна, поряд з Білорусією і Молдовою, може влитися в ЄС до 2025 року.

(За матеріалами «Українська служба BBC» , «Факти, ICTV»)

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus