УКРАЇНА

05:30

24.05

Влада

Італія готова кредитувати трасу Київ-Одеса

0

Україна одержить у травні 150 млн. євро синдикованого кредиту консорціуму італійських банків на фінансування концесійної ділянки траси Київ-Одеса. Як повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» у керівництві корпорації «Укравтодор», на цьому тижні рада директорів італійської страхової компанії SACE проінформувала українську сторону про ухвалення рішення надати гарантії під залучення 150 млн. євро синдикованого кредиту італійських комерційних банків на фінансування проекту.

Склад консорціуму, а також умови надання кредиту стануть відомі найближчим часом. Після одержання інформації італійських партнерів українська сторона зможе почати підготовку процедури надання гарантій українського уряду під кредит. Очікується, що гроші надійдуть в Україну вже в травні, повідомив співрозмовник агентства.

Відповідно до домовленості партнерів, у 2005 році італійський уряд виділить на фінансування проекту з бюджету 200 млн. євро, уточнив він.

Як повідомив співрозмовник агентства, на сьогодні готовність надати у 2005 році на фінансування проекту 150 млн. євро підтвердив і ЄБРР. Зараз на прохання української сторони банк розглядає можливість прискорити надання фінансування і виділити кошти цього року, повідомив він.

Восени 2003 року італійська Torno Internazionale Spa і Міністерство транспорту України підписали рамкову угоду, яка передбачає надання Україні кредиту в обсязі 420 млн. євро для будівництва концесійної ділянки споруджуваної автомагістралі Київ-Одеса, що входить у 9-й міжнародний транспортний коридор (Фінляндія - РФ - Білорусь - Україна - Молдова - Румунія - Греція).

Літом минулого року парламент прийняв закон про реконструкцію та експлуатацію на умовах експерименту на платній основі 282-кілометрової ділянки від Жашківа (Черкаська обл.) до Червонознаменки (Одеська обл., 50 км від Одеси) автодороги Київ-Одеса.

Загальна вартість реконструкції становить 2,16 млрд. грн. Мінтранс має намір забезпечити за рахунок кредиту 25% вартості проекту, решту коштів нададуть інвестори.

Відповідно до розпорядження уряду, «Укрзалізниця» уповноважена здійснити фінансування проекту шляхом випуску облігацій з відшкодуванням «Укравтодором» витрат до 2006 року. Середній строк окупності дороги, відповідно до оцінок держслужби автомобільних доріг України, оцінюється в 15-20 років.

Італія готова виступити оператором концесійної ділянки споруджуваної автомагістралі.

У лютому 2004 року Верховна Рада України прийняла закон, відповідно до якого після закінчення терміну дії концесійного договору та у випадку рішення про приватизацію наданого в концесію майна об’єкта, колишній концесіонер одержує право на його викуп.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus