УКРАЇНА

14:16

18.06

У ЄСПЛ особливо звертають увагу на те, що рішення стосувалося арешту до вироку суду

У ЄСПЛ особливо звертають увагу на те, що рішення стосувалося арешту до вироку суду

ЄСПЛ не знайшов політичного мотиву в арешті Тимошенко

0

У своєму рішенні Європейський суд з прав людини не встановив факт політично мотивованого арешту екс-прем’єра Юлії Тимошенко – рішення стосувалося арешту до вироку суду 

Офіційний представник Європейського суду з прав людини, директор Загальних служб ЄСПЛ Родерік Лідделл (Roderick Liddell) в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» на запитання, чи можна вважати арешт Тимошенко політично мотивованим, сказав: «Суд не дійшов до такого висновку. Суд зробив висновок про те, що затримання не відповідало підставам, закладеним у Конвенції (Європейської конвенції з прав людини - ред.)».

Лідделл особливо підкреслив, що рішення суду стосувалося безпосередньо досудового взяття під варту, а не кримінального судочинства, яке буде предметом для наступного розгляду. «Отже, це означає, що різні порушення стосувалися взяття під варту, а не кримінальної справи як такої. Те, що було встановлено судом щодо взяття під варту, не відповідало підставам, які закладені у Конвенції (щодо захисту прав людини). Головна причина (для взяття під варту), яка була встановлена, полягала в неповазі судді, а це – не причина, за якою Конвенцією визначено підстави для взяття під варту. Тому причина, за якою суд визнав порушення статті 18 (обмеження щодо прав - ред.), полягала в тому, що підстави для взяття під варту не були такими, які є підставами для Конвенції. Я сподіваюся, це досить ясно», - пояснив Лідделл суть рішення ЄСПЛ щодо Тимошенко.

Відповідаючи на запитання про можливу дату розгляду іншої скарги екс-прем’єра, представник ЄСПЛ сказав: «Це не те, що може відбутися в найближчі три-чотири місяці». «Важко назвати конкретну дату. Ще не було офіційного контакту з владою. Коли це відбудеться, тоді буде прийнято рішення щодо процедури – будуть чи не будуть проводитися слухання в публічному форматі. За таких обставин це може зайняти рік або більше. Це – стандартний час для цієї процедури», - роз’яснив процедуру представник ЄСПЛ.

Нагадаємо, 30 квітня стало відомо рішення ЄСПЛ за скаргою Тимошенко: Європейський суд з прав людини одностайно визнав порушення ст.5 п.1, 4 і 5 Конвенції з прав людини, а також ст.18 Конвенції. Так, ЄСПЛ визнав, що арешт і утримання під вартою Юлії Тимошенко є незаконними і здійснювалися з політичних мотивів. У зв’язку з чим, верховний представник ЄС Кетрін Ештон і єврокомісар Штефан Фюле закликали українську владу ретельно переглянути ситуацію з ув’язненою Тимошенко.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus