УКРАЇНА

03:56

23.05

Арешт Тимошенко і досудове ув´язнення були довільними і незаконними

Арешт Тимошенко і досудове ув´язнення були довільними і незаконними

У ПАРЄ закликали Україну звільнити Тимошенко, не чекаючи ще одного рішення ЄСПЛ

0

Доповідачі Парламентської Асамблеї Ради Європи по Україні Майліс Репс та Марієтта де Пурбе-Лінден, а також доповідач ПАРЄ на тему «Поділ політичної та кримінальної відповідальності» Пітер Омтцігт закликали Україну звільнити Юлію Тимошенко  

Про це йдеться в їх коментарі стосовно нещодавнього рішення Європейського суду з прав людини у справі «Тимошенко проти України», передає «УНІАН».

«Рішення Європейського суду з прав людини про те, що арешт Тимошенко і досудове ув´язнення були довільними і незаконними, а також про те, що вона не отримала належну можливість мати законний перегляд свого затримання підтверджує серйозні недоліки української судової системи, які були підкреслені в резолюції Асамблеї № 1862 (2012)», - зазначено в документі.

«Тому ми закликаємо українську владу здійснити негайні кроки для вирішення недоліків, визначених у рішенні Європейського суду з прав людини, щодо утримання колишнього прем´єр-міністра Тимошенко», - заявили доповідачі ПАРЄ.

Автори коментаря також звернули увагу на той факт, що Європейський суд встановив, що Тимошенко була затримана з інших причин, ніж причини доставки її в компетентні органи на базі обгрунтованих підозр у скоєнні злочину, і закликали владу звільнити її, як це раніше було зроблено з Юрієм Луценком.

«Ми особливо розраховуємо, що українська влада не буде чекати з цим доти, доки суд у Страсбурзі ухвалить рішення з її апеляції щодо засудження українським судом», - зазначили доповідачі ПАРЄ.

Нагадаємо, 30 квітня Європейський суд з прав людини одностайно визнав порушення ст.5 п.1, 4 і 5 Конвенції з прав людини, а також ст.18 Конвенції. Таким чином, ЄСПЛ визнав, що арешт і утримання під вартою Юлії Тимошенко є незаконними і здійснювалися з політичних мотивів.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus