УКРАЇНА

17:27

25.05

Влада

Опозиція радить Лавриновичу застосувати до Тимошенко індивідуальні заходи

0

  Опозиція вимагає, щоб стосовно екс-прем´єра Юлії Тимошенко були застосовані індивідуальні заходи і «повернули її в той стан, в якому вона перебувала до порушення її прав»

Як повідомили «Коментарям» у ВО «Батьківщина», про це йдеться у заяві опозиції у відповідь на коментар міністра юстиції Олександра Лавриновича.

У заяві йому нагадують, що окрім додаткових спільних заходів при виконанні рішень ЄСПЛ, потрібно застосовувати додаткові індивідуальні заходи.

«У ст. 10 Закону про виконання рішень Європейського суду чітко зазначено, що додатковий індивідуальний запах - це повернення людини в стан, в якому вона перебувала до порушення його прав. Тому «Батьківщина» вимагає повернути Тимошенко в стан, в якому вона перебувала до винесення Кірєєвим свавільних і незаконних рішень і звільнити лідера опозиції», - йдеться в заяві.

Також в документі зазначається, що «навіть розглядаючи питання за ст. 3 Європейської Конвенції, ЄСПЛ визнав, що були порушені принципи вимог національних законів».

«У Європейському суді розглядався тільки перший епізод скарги. Все інше, в тому числі й тортури щодо Тимошенко, будуть розглядатися при розгляді «великої скарги», - йдеться в заяві.

Як повідомляли «Коментарі», Міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що ЄСПЛ «констатував відсутність політичних мотивів затримання пані Тимошенко».

За словами міністра, невизнання Європейським судом фактів катувань стосовно Тимошенко «свідчить про те, що справа усвідомлено політизувалася».

Нагадаємо, новий Кримінально-процесуальний кодекс набув чинності 20 листопада 2012 року. Згідно з положеннями нового КПК, відразу після подачі заяви в міліцію заявник автоматично стає потерпілим, минаючи всі стадії слідства та збору доказів, які є на сьогоднішній день.

30 квітня Європейський суд з прав людини одноголосно визнав порушення ст.5 п.1, 4 і 5 Конвенції з прав людини, а також ст.18 Конвенції. Таким чином, ЄСПЛ визнав, що арешт і утримання під вартою Юлії Тимошенко є незаконними і здійснювалися з політичних мотивів.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus