УКРАЇНА

17:44

25.05

Єдине порушення, встановлене ЄСПЛ, вже виправлено - з прийняттям нового КПК

Єдине порушення, встановлене ЄСПЛ, вже виправлено - з прийняттям нового КПК

У Азарова готові погодитися із рішенням ЄСПЛ щодо Тимошенко

0

Оскарження України рішення Європейського суду за скаргою екс-прем´єра навряд чи відбудеться

Міністр юстиції України Олександр Лавринович вважає мінімальною можливість оскарження Україною рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) за скаргою екс-прем´єра Юлія Тимошенко.

Про це міністр заявив в інтерв´ю «Інтерфакс-Україна».

За словами Лавриновича, єдине встановлене Євросудом порушення вже виправлено на законодавчому рівні - з прийняттям нового Кримінального процесуального кодексу.

«Єдина позиція, за якою держава Україна визнана порушником - це ст.5 Конвенції з прав людини (порушення прав при арешті. - Ред.). І ця позиція вже виправлена ​​після вступу в дію нового Кримінального процесуального кодексу», - пояснив Лавринович.

«Я не бачу тут предмету для оскарження, тому що є порушення по одній позиції, а новий КПК прийнятий і працює, тому ймовірність оскарження мінімальна», - зазначив міністр, пояснивши, що зі зміною законодавства України все рідше застосовує арешт як запобіжний захід.

 Що стосується визнання Європейським судом порушення за ст.18 Європейської конвенції з прав людини, то «не йдеться про політичну мотивацію, оскільки в самому рішенні міститься фраза «з інших мотивів» і мова йде про застосування арешту за мотивами неповаги до суду».

 «Стаття 18 констатує, що фактично затримання та арешт були покаранням за неповагу до суду. Рішення про зміну запобіжного заходу приймалося з інших мотивів», - підкреслив Лавринович.

 Також він зазначив, що ЄСПЛ «констатував відсутність політичних мотивів затримання пані Тимошенко».

 За словами міністра, невизнання Європейським судом фактів катувань стосовно Тимошенко «свідчить про те, що справа усвідомлено політизувалася».

 Відповідаючи на запитання про те, чи можливе оскарження захистом Тимошенко самого вироку через Верховний суд після набрання чинності рішення ЄСПЛ, Лавринович зазначив: це може бути зроблено тільки після того, як ЄСПЛ розгляне скаргу на порушення права на справедливий суд.

 «В цьому випадку вирок взагалі не був предметом розгляду в суді», - сказав міністр. Таким чином захист екс-прем´єра поки не може оскаржити сам вирок.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus