УКРАЇНА

19:57

22.06

Україна - серед країн, які йдуть авторитарним курсом

Україна - серед країн, які йдуть авторитарним курсом

Свобода України загубилася між Замбією та Суданом

0

За рівнем свободи за минулий рік Україна розділила 131-133 місця із Замбією та Південним Суданом серед 197 країн і ледь втрималася в категорії «частково вільних»

Згідно зі звітом правозахисної організації Freedom House, місця, зайняті цими країнами, стали останніми в категорії «частково вільні» з рейтингом у 60 балів, за ними слідують «невільні» країни, передає «Радіо Свобода».

Як зазначили правозахисники, у 2012 році рейтинг України впав ще на один бал порівняно з 2011 - тоді країна втратила відразу 3 бали.

Нинішній рейтинг викликаний політизованою природою отримання ліцензій на цифрове мовлення, за якою ціла низка незалежних станцій втратила свої ліцензії, наголошується в звіті Freedom House.

Крім того, в минулому році в державних ЗМІ відбувалися зловживання на користь правлячої Партії регіонів на парламентських виборах, а також збільшення погроз і нападів на журналістів у передвиборчий період.

Згідно зі звітом, Україна перебуває серед країн, які йдуть авторитарним курсом.

«Всього у світі рівень свободи слова впав у 2012 році до найнижчого рівня майже за десятиліття. Негативні тенденції виявлені у всіх регіонах світу», - заявила директор проекту Карін Дойч Карлекар.

Найгірше становище у світі - в Північній Кореї і Туркменістані (96 балів); ​​буквально на сусідніх низьких позиціях - Узбекистан і Білорусь.

Грузію, теж «частково вільну» з 49 балами і 96-104-ми місцями, і Вірменію, «не вільну» з 61 балом і 134-139-ми місцями, похвалили за значні поліпшення. Зате за погіршення розкритикували Азербайджан («не вільний», 82 бали, 177-188-і місця).

Викликала велике занепокоєння і Росія («невільна», 81 бал, 176-е місце), де влада, як зазначили правозахисники, має майже повний контроль над телебаченням, радіо і друкованою пресою.

Перші два кращих місця поділили Норвегія і Швеція з 10 балами, наступні три з 11 балами - Бельгія, Нідерланди та Фінляндія.

Freedom House поділяє країни і території світу за рівнем свободи на «вільні» (0-30 балів), «частково вільні» (31-60 балів) і «не вільні» (61-100 балів).

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus