УКРАЇНА

06:38

27.05

Держава зобов’язана відновити політичні та юридичні права Тимошенко

Держава зобов’язана відновити політичні та юридичні права Тимошенко

Власенко: Тепер звільнення Тимошенко залежить від настрою Президента

0

Сергій Власенко розповів «Коментарям» про те, які наслідки матиме рішення Євросуду з прав людини щодо незаконності арешту Юлії Тимошенко

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав, що Юлія Тимошенко була заарештована незаконно. Утім, український уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький заявив, що розглядається можливість оскарження рішення Євросуду. Власне, що далі?

Після  рішення ЄСПЛ має відбутися кілька речей. По-перше, згідно зі спільною заявою, підписаною в тому числі й Президентом України Віктором Януковичем за наслідками самміту Україна–ЄС, що відбувся 25 лютого 2013 року, Україна в особі Януковича зобов’язалася виконати рішення ЄСПЛ, а не оскаржувати його. По-друге, Україна має вчинити згідно з Європейською конвенцією з прав людини та українським законодавством, зокрема, відповідно до закону щодо виконання рішень ЄСПЛ, у статті 10 якого говориться про те, що Євросуд не зобов’язаний прописувати все, що повинна зробити держава для відновлення прав громадянина, а держава зобов’язана сама віднайти такі механізми та способи, які цілковито поновлювали б порушені права громадянина.

Відповідно, є такий інститут, який називається додаткові заходи індивідуального порядку, які держава зобов’язана вчинити, щоб відновити порушені права. І перше, про що йдеться у цих заходах – необхідно повернути людину в той стан, в якому вона була до порушення конвенції. До порушення конвенції Юлія Тимошенко була вільною людиною. Тому українська держава, по-перше, зобов’язана знайти усі необхідні способи, щоб звільнити Юлію Тимошенко, а по-друге, оскільки Євросуд встановив, що під час винесення цього вироку мали місце політичні мотиви – це означає, що українська держава зобов’язана відновити політичні та юридичні права Юлії Тимошенко.

Як Вам здається, чи планує Віктор Януковича хоч щось зробити для звільнення Тимошенко?

Питання не в тому, здається мені щось чи ні. Питання, на жаль, у тому, і ви справедливо акцентували, що і у справі Юлії Тимошенко, і справі євроінтеграції все, я підкреслюю, все залежить від Віктора Януковича. Усе глибоко залежить від нього, і навіть не від його бажання чи не бажання, а від його настрою.

Якщо Тимошенко не випустять, чи зможе вона брати участь у виборах президента?

А які обмеження? Навіть без цього рішення, якщо уважно читати Конституцію України, то там не знайти обмежень, про які вам розказують. Цитую статтю 103 Конституції України:  «Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг тридцяти п´яти років, має право голосу, проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років та володіє державною мовою». От й усі параметри, які повинен мати кандидат у Президенти. І всі вони є в Юлії Тимошенко.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus