УКРАЇНА

17:32

25.05

Влада

Реформи Арбузова допоможуть Україні приєднатися до ЄС, - експерт

0

      За останній час Україні вдалося істотно просунутися  шляхом реформ, які вона зобов´язалася здійснити задля підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Багато в чому це стало можливим завдяки наявності у влади стратегії дій, яка зафіксована в безлічі програмних документів

Таку думку висловив Ярослав Жаліло, перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень, коментуючи заяву першого-віце-прем´єра Сергія Арбузова про прогрес у здійсненні реформ, передають «Коментарі».

«Зроблено чимало кроків на шляху реформ. Ще не можна говорити, що вже створена якась завершена система, від якої можна прямо зараз очікувати результатів. Але реальні кроки зроблені. І в багатьох сферах - соціальній, фінансовій, бюджетній, податковій. Фактично ми зараз спостерігаємо, що розблоковано той стратегічний вакуум, який у нас існував з 2004 року. Нинішня влада знає, до якої мети вона рухається, всі ці цілі зафіксовані в багатьох програмних документах», - зазначив експерт.

У ході візиту до Брюсселя,що завершується сьогодні,  перший віце-прем´єр представив на зустрічах з єврокомісарами підсумки реалізації реформ, які є обов´язковою умовою для підписання угоди про Асоціацію.

Ключовими темами на переговорах були економічні питання - створення ЗВТ, розширення торговельного та економічного співробітництва, збільшення інвестицій, залучення передових технологій для модернізації української економіки.

Окрему зустріч у форматі «влада-бізнес» Арбузов провів з представниками великих європейських компаній. На ній він заявив, що як керівник економічного блоку уряду «готовий вислухати всі зауваження й побажання інвесторів, щоб реалізувати необхідні для поліпшення бізнес-середовища заходи».

Говорячи про майбутні прийняття рішення 15 травня Єврокомісією щодо підтвердження майбутнього підписання Угоди про асоціацію, Жаліло зазначив, що в цьому процесі є значна політична складова.

«Все буде залежати не тільки від якихось прагматичних міркувань самого ЄС або проведених нами реформ. Але з тих заяв, які я чув від багатьох представників ЄС, можна все-таки зробити висновок про те, що ЄС готовий прагматично поставиться до європейських прагнень України і підписання з нею Угоди про асоціацію, яка включає і створення Зони вільної торгівлі. Хоча мені й важко робити такі прогнози - я не міжнародник, а макроекономіст, але я б не говорив, що Угода про асоціацію нездійсненна мрія».

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus