УКРАЇНА

13:39

23.05

Влада

У ПР вважають наклепом трактування рішення ЄСПЛ щодо арешту Тимошенко

0

      Партія регіонів вважає інсинуаціями заяви про наявність у рішенні Європейського суду з прав людини відомостей про політично вмотивований арешт колишнього прем´єр-міністра Юлії Тимошенко  

Про це сказав глава юридичного департаменту партії, колишній депутат Ради 6-го скликання від ПР Владислав Забарський, передають «Українські новини».

Він зазначив, що до ознайомлення з усіма матеріалами справи і, особливо, з мотивувальною частиною рішення суду, ще рано давати будь-які юридичні оцінки, але вже зараз можна сказати, що в рішенні немає ні слова про політичну мотивацію її арешту.

«Вже пішли певні інсинуації, наприклад, з приводу політичної мотивування, я хочу ще раз підкреслити і прошу вас перевірити ще раз мої слова - можете взяти Конвенцію (з прав людини) і почитати ...», - сказав він.

Юрист повідомив, що в ст.18 та 5 Конвенції, на які посилається суд, немає ані слова про політичну мотивацію арешту або про політичні переслідування.

Він зазначив, що, швидше за все рішення ЄСПЛ про незаконний арешт Тимошенко пов´язане з недосконалістю чинного тоді Кримінально-процесуального кодексу.

Також Забарський зазначає, що це рішення суду вступить в силу тільки через 3 місяці і то, якщо за цей час не буде подана апеляція.

Він зазначив, що поки ще рано прогнозувати якісь наслідки для України рішення ЄСПЛ, але звільнення після нього Тимошенко, на його думку, малоймовірне, а от виплата матеріальної компенсації екс-прем´єру повинна бути.

«Те що стосується даної скарги безумовно повинна бути визначена компенсація (Тимошенко) ... матеріальна ...», - вважає Забарський.

Крім того, юрист ще раз підкреслив, що в рішенні суду нічого не говориться про невинність або винність Тимошенко, а тільки зазначається, що процедура її арешту не відповідала нормам Європейської конвенції з прав людини.

Нагадаємо, 30 квітня стало відомо рішення ЄСПЛ за скаргою Тимошенко: Європейський суд з прав людини одноголосно визнав порушення ст.5 п.1, 4 і 5 Конвенції з прав людини, а також ст.18 Конвенції. Таким чином, ЄСПЛ визнав, що арешт і утримання під вартою Юлії Тимошенко є незаконними і здійснювалися з політичних мотивів.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus