УКРАЇНА

15:12

22.05

Теличенко: вирок Тимошенко можуть скасувати в серпні

Теличенко: вирок Тимошенко можуть скасувати в серпні

0

    Якщо уряд України не буде оскаржувати рішення ЄСПЛ щодо «газової справи» екс-прем´єра Юлії Тимошенко в апеляційному порядку, то вже через три місяці воно набере законної сили

Про це в інтерв´ю ЛігаБізнесІнформ повідомила захисник екс-прем´єра Валентина Теличенко.

«Якщо уряд України не буде оскаржувати рішення ЄСПЛ в апеляційному порядку, то вже через три місяці воно набере законної сили. У будь-якому випадку судова система України й уряд будуть поставлені перед складним вибором», - сказала Теличенко.

За її словами, в уряду є два варіанти.

«Або вчинити відповідно до закону і скасувати вирок Кірєєва, чи не очікуючи нового рішення Європейського суду за скаргою Тимошенко про порушення її права на справедливий суд, або в останній або передостанній день тримісячного терміну оскаржити рішення ЄСПЛ і ще на два місяці відстрочити набрання  ним чинності», - зазначила Теличенко.

Також вона підкреслила, що якщо судова система буде «уперто чекати, то це погано позначиться на репутації України», а Тимошенко весь цей час змушена буде залишатися під вартою.

Також вона роз´яснила, чому ЄСПЛ відхилив скаргу Тимошенко на тортури й незаконне відеоспостереження.

«Насправді, розбіжність у цьому питанні - всього один голос, чотири судді проти трьох. Європейський суд дійшов висновку, що умови перебування Тимошенко у в´язниці не були відповідними, однак це ще не тортури в розумінні тортур», - сказала Теличенко.

Як повідомляли «Коментарі», 30 квітня стало відомо рішення ЄСПЛ за скаргою Тимошенко: Європейський суд з прав людини одноголосно визнав порушення ст.5 п.1, 4 і 5 Конвенції з прав людини, а також ст.18 Конвенції. Таким чином, ЄСПЛ визнав, що арешт і утримання під вартою Юлії Тимошенко є незаконними і здійснювалися з політичних мотивів.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus