УКРАЇНА

11:55

23.05

ВАСУ відписав нардепам, що їхній позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства

ВАСУ відписав нардепам, що їхній позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства

ВАСУ відфутболив скарги нардепів на закон про референдум

0

Высший админсуд Украины отказался открыть производство по бездеятельности парламента при принятии закона о референдуме 

Вищий адмінсуд України відмовився відкрити провадження за бездіяльність парламенту під час прийняття закону про референдум

Як повідомили «Коментарям» у УДАРі, це рішення ВАСУ - «свідчення знищення правосуддя і повної підконтрольності судів».

«25 квітня представники фракцій ВО «Батьківщина»,  УДАР та «Свобода» подали позов до ВАСУ з вимогою визнати протиправними дії та бездіяльність Верховної Ради під час розгляду і прийняття закону «Про всеукраїнський референдум». Підставою для звернення до суду було порушення Верховною Радою 6 листопада 2012 року вимог законів за встановленою регламентом процедури розгляду законопроектів; особистого голосування народних депутатів України, проведення пленарного засідання в умовах неповноважного засідання ВР і забезпечення права законодавчої ініціативи народних депутатів», - нагадали в УДАРі.

«У цьому позові оскаржувалися саме протиправні дії та бездіяльність Верховної Ради з підстав їх невідповідності законам України, а не Конституції України. Незважаючи на це, 29 квітня з ВАСУ надійшла постанова, якою відмовлено у відкритті провадження у зв´язку з тим, що «заява не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства» і роз´яснено, що ця категорія справ віднесена до юрисдикції Конституційного Суду України», - підкреслили в УДАРі.

«Вищий адміністративний суд України, розуміючи, що за результатами розгляду адміністративного позову по суті не буде жодних правових підстав для відмови у задоволенні позову, вирішив навіть не допускати справу до такого розгляду і відмовив у відкритті провадження всупереч приписам Конституції, Кодексу адміністративного судочинства України, правовій позиції КСУ і елементарній логіці», - заявляють у партії.

«Подальше ігнорування вимог закону з боку судових органів України завдає шкоди не тільки авторитету держави та її міжнародному іміджу, але може становити загрозу конституційному ладу і державності в цілому», - підсумували в  УДАРі .

Нагадаємо, 6 листопада 2012 року парламент прийняв закон про всеукраїнський референдум, який дозволяє приймати нову Конституцію за результатами референдуму без голосування в парламенті.

Партія УДАР зібрала 45 підписів народних депутатів і направила до Конституційного Суду звернення про визнання цього закону неконституційним.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus