УКРАЇНА

17:57

21.05

У КПК пропонують внести зміни, щоб забезпечити права громадян на невтручання в особисте життя

У КПК пропонують внести зміни, щоб забезпечити права громадян на невтручання в особисте життя

Стеження за політиками хочуть карати «посадкою» на 7 років

0

  Після стеження за лідером фракції «Батьківщина» Арсенієм Яценюком у Чернівцях Раді пропонують ввести кримінальну відповідальність за незаконне візуальне спостереження

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, яким пропонується ввести кримінальну відповідальність за незаконне візуальне спостереження за державними або громадськими діячами.

Автори документа - нардепи від ВО «Батьківщина», члени комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Віталій Ярема та Геннадій Москаль.

Під візуальним спостереженням пропонується встановити «цілеспрямоване негласне або відкрите, але всупереч волі суб´єкта, візуальне спостереження (стеження) за особою протягом певного часу з метою збору, перевірки, фіксації на матеріальних носіях і подальшого використання або передачі третім особам інформації про нього».

Згідно з документом, у Кримінальному кодексі пропонується прописати норму, згідно з якою караються штрафом від 200 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1400 - 17 000 гривень) або обмеженням волі на строк від 3 до 7 років, або ж позбавленням волі на той самий строк особи, які здійснювали незаконне візуальне спостереження за державним чи громадським діячем.

Крім того, аналогічним способом пропонується карати суб´єктів, уповноважених на здійснення оперативно-розшукової діяльності або попереднього розслідування, при проведенні ними незаконного спостереження з використанням відеозапису, фотозйомки, спеціальних технічних засобів.

За ті ж дії, вчинені щодо звичайного суб´єкта, а не чиновника, пропонується карати штрафом від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів (850-1 400 гривень) або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі до 3 років.

«Якщо візуальне спостереження будь-яким чином завдало істотної шкоди правам, свободам чи інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб, порушників пропонується карати позбавленням волі від 7 до 10 років», - наголошується в проекті закону.

Як зазначають автори документа в пояснювальній записці, реалізація даного закону «є вкрай необхідною для забезпечення конституційного права громадян України на невтручання в особисте життя».

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus