УКРАЇНА

08:15

23.05

Теличенко впевнена, що суд визнає арешт Тимошенко політично мотивованим

Теличенко впевнена, що суд визнає арешт Тимошенко політично мотивованим

Захист Тимошенко: екс-прем´єра випустять через півроку

0

 Валентина Теличенко прогнозує, що ЄСПЛ визнає порушення прав Юлії Тимошенко під час судового розгляду «газової справи». Екс-прем´єр може бути звільнена з-під варти через півроку

«У мене немає сумнівів, що суд визнає порушення ст.5 Європейської конвенції (Конвенція з прав людини - ред.) - незаконність арешту Тимошенко», - заявила представник екс-прем´єра в Європейському суді з прав людини в інтерв´ю «Інтерфакс-Україна».

За словами Теличенко, суд визнає порушення прав Тимошенко в частині заборони катувань, оскільки суд зобов´язав госпіталізувати екс-прем´єра 15 травня 2012 року, а госпіталізація відбулася через майже 2 місяці.

«Але найважливіше: суд визнає порушення статті 18 Європейської конвенції, тобто політичні мотиви арешту Тимошенко», - пояснила Теличенко.

Таким чином, впевнена представник інтересів екс-прем´єра, це рішення дозволить захисту Тимошенко звернутися до Верховного Суду України з вимогою скасування вироку Печерського райсуду м.Києва, не чекаючи рішення Страсбурзького суду про порушення відносно Тимошенко права на справедливий суд.

За словами Теличенко, таким чином мине близько 5 місяців, поки рішення Європейського суду, яке буде оголошено 30 квітня 2013, набере законної сили. 

Нагадаємо, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році.

Влітку 2011 року захист Тимошенко звернувся до ЄСПЛ зі скаргою на незаконне затримання та неналежне поводження в місцях позбавлення волі. ЄСПЛ 28 серпня приступив до розгляду скарги Тимошенко, яка звинувачує Україну за чотирма статтями Європейської конвенції прав людини та основних свобод.

У вересні 2012 року захист Тимошенко подав нову скаргу до ЄСПЛ на позбавлення екс-прем´єра права на справедливе правосуддя при розгляді «газової» справи.

У жовтні 2012 року Європейський суд відкрив провадження за другою скаргою.

Очікується, що ЄСПЛ оголосить рішення за скаргою екс-прем´єр-міністра України Юлії Тимошенко 30 квітня.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus