УКРАЇНА

19:26

22.04

Влада

«Свобода» нагадала Польщі депортацію українців 1947 року

0

В Україні закликають Польщу визнати операцію «Вісла» 1947 року злочинною по відношенню до українського народу, який був депортований

Як повідомили «Коментарям» у ВО «Свобода», таку думку висловив народний депутат цієї політичної сили Олег Панькевич.

Він зазначив, що за 66 років від початку операції «Вісла» з боку польської влади не пролунало  її офіційного засудження.

«У світлі сучасних україно-польських відносин, які однозначно мають бути добросусідськими, дуже важливо, щоб польська влада проявила політичну і державну мудрість і визнала операцію« Вісла» злочинною», - зазначив Панькевич.

За його словами, в 66-ту річницю початку операції «Вісла» депортовані та їхні нащадки будуть збиратися на молитву віче, «щоб вшанувати 150 тис. українців, які стали жертвами етноциду».

На думку Панькевича, ця  операція стала «продовженням окупаційної політики, яку впродовж кількох століть Польща проводила до українського народу».

«Все це, а також те, що відбувається в Польщі у зв´язку з відзначенням 70-ї річниці Волинської трагедії, - заперечення права окупованій нації на боротьбу за свою незалежність - має ознаки ксенофобії та шовінізму, які продовжують впливати на польське суспільство», - йдеться в повідомленні «Свободи».

На думку політсили, один з аргументів проти офіційного засудження депортації - це те, що українці зможуть претендувати на відшкодування збитків.

На думку Панькевича, українська влада повинна на державному рівні «шанувати пам´ять про цю трагічну сторінку нашої історії».

Як повідомляли «Коментарі», 29 березня стало відомо, що польські автори скандального законопроекту про ОУН-УПА засудили відродження націоналізму в Україні. Ініціатори документа обурені тим, що в Україні «при повному мовчанні влади у Києві та Варшаві» з´являються пам´ятники Степану Бандері та проходять марші, прославляють УПА.

Нагадаємо, 11 квітня в сеймі Польщі зареєстровано проект постанови про визнання ОУН-УПА злочинними організаціями, які вчинили геноцид щодо польського населення Східних Кресів в 1939-1947 років. Проектом постанови пропонується визнати дані організації злочинними.

У свою чергу в партії «Свобода» заявили, що в разі прийняття польським сеймом цієї  постанови, українські депутати внесуть до Верховної Ради аналогічний проект постанови про визнання Армії Крайової злочинною організацією, яка здійснила геноцид українського народу.

Нагадаємо, операція «Вісла» - військово-адміністративна акція 1947 року відповідно до виселення не польського (українці, лемки тощо) населення з південно-східних регіонів Польщі на північні і західні території, що раніше входили до складу Німеччини.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus