УКРАЇНА

14:51

20.05

Нове укриття буде готове до 2015 року

Нове укриття буде готове до 2015 року

Президент перевірив, як «кришують» Чорнобиль (РЕПОРТАЖ)

0

На чергову річницю аварії на ЧАЕС Президент Віктор Янукович виступив перед журналістами, змусивши їх перед цим годину прочекати навпроти четвертого енергоблоку

Поїздку на ЧАЕС цілком можна було б назвати рядовою. Але, як відомо, кожну річницю аварії на атомній станції керівництво об´єкта намагається показати журналістам що-небудь новеньке. Цього разу журналістів повезли на будмайданчик, розташований прямо біля стін четвертого енергоблоку, де збирається частина нового укриття.

Приїхавши до ЧАЕС, журналісти відразу звернули увагу на те, що в охолоджувальному каналі немає його одвічних мешканців - величезних сомів. Як відомо, рибини мешкали під мостом і ласували хлібом, який їм рясно кидали. На мосту навіть якісь розумники наклеїли інструкцію про те, як правильно годувати риб-гігантів.

Зараз місце сомів під мостом зайняли риби трохи менші - головні та плотва, які, до слова, також були як для своїх видів величезними. Зникнення ж сомів, мабуть, пояснюється тим, що канал за непотрібністю вже почали поступово осушувати. Така сама доля чекає і на величезний ставок-охолоджувач, розташований трохи далі від ЧАЕС - його планують заболотити.

До того ж, здавалося б, вид напівзруйнованих сіл у 30-кілометровій зоні викликав когнітивний дисонанс, оскільки аналогічну картину при бажанні можна спостерігати в практично будь-якому регіоні країни. Картинка з напівобваленими корівниками колгоспів у Чорнобильській зоні вигравала на тлі сіл Вінницької області. Тут ніхто не ніс із собою шифер з дахів, не видирав із стін цеглу. Так що кинуте 27 років тому житло виглядало навіть краще, ніж у населеній частині країни.

Найбільшою новинкою, яку дали побачити журналістам, стала частина конструкції нового укриття – конфайменту, що в народі отримало назву «арка». Конструкція була встановлена ​​прямо навпроти четвертого енергоблоку. Якраз туди і підвели журналістів. Територію назвали «умовно чистою», але дозиметри, якими запаслися журналісти, показали значне перевищення допустимого порогу радіаційного фону. Очікувалося, що буквально відразу пройде виступ Президента, і після цього всі поїдуть назад до Києва.

Однак Президент все не приїжджав, а журналісти так і стояли, дивлячись на четвертий енергоблок і розповідаючи один одному байки про ліквідацію аварії. А весняний вітерець тим часом розвівав пил по будмайданчику...

Через годину безцільного стояння нарешті на майданчик з почтом приїхав Віктор Янукович. Два десятки охоронців перед цим облазили весь будмайданчик у пошуках небезпечних предметів. Відкривали навіть контейнери, в яких лежала різна техніка. Президент найперше поговорив з працівниками ЧАЕС, після чого швидко по листочку прочитав заготовлений текст.

Свита у вигляді віце-прем´єрки Юрія Бойка, міністра соціальної політики Наталії Королевської, яка ще у вівторок побувала в Чорнобилі, інші члени уряду, а також глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін стали в ряд і тихо очікували закінчення спічу шефа.

Віктор Федорович на автоматі розповів про необхідність підвищення виплат «чорнобильцям». Ще раз перекинувся кількома фразами з місцевими чиновниками, зокрема потиснув руку меру Славутича Володимиру Удовиченку. І був такий...

«Ну, слава Богу! Все обійшлося, - зітхнув Удовиченко після від´їзду першої особи держави. - Я тепер руку мити не буду».

 

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus