УКРАЇНА

16:36

24.05

Влада

Мінсоцполітики запланувало масштабні реформи - експерт

0

На тлі довіри до влади, що знижується,  напередодні можливих позачергових парламентських і чергових президентських виборів «рятувальним колом» для керівної еліти можуть стати «швидкодіючі» кроки у соціальній сфері

 Таку думку висловив заступник директора Агентства моделювання ситуацій (АМС) Олексій Голобуцький, передають «Коментарі».

При цьому він зазначив, що такі кроки мають бути не популістськими і не на шкоду для спільного - і без того неоптимистичного - стану економіки.

«З одного боку, влада повинна продемонструвати електорату систему соціальної підтримки та лояльності в умовах падіння світової економіки, з іншого - як ми це зараз спостерігаємо в багатьох країнах Європи - заради підтримки економіки на плаву відбувається відмова від масової соціальної «опіки». Якісно нова система соціальної політики не може народитися на «латанні дірок» і «підтримці штанів», але лише з впровадженням нових підходів, реформаторських кроків», - сказав політтехнолог.

Як заявив Голобуцький, у сфері соціальної політики тривалий час спостерігалася ситуація завищених очікувань і недовиконаних обіцянок, що явно вимагає ревізії та ефективному  реформуванню.

«Судячи з заяв міністерства соцполітики Королевської, вже восени країну чекає перегляд принципів пенсійного забезпечення, відрахувань до фондів соціального страхування та єдиного соціального внеску для СПД. Спроба врегулювати це питання буде мати глобальні наслідки, оскільки на цьому принципі побудована вся нинішня напівпатерналістська система соціального захисту населення. Очевидно, що одним з найвищих пріоритетів буде перехід до адресних виплат і відмова від усіляких пільг», - сказав експерт.

На думку Голобуцького, в ситуації, коли весь світ переживає тривалий етап масового безробіття, створення нових робочих місць - серйозний пріоритет для країни.

«Сьогодні соціальний блок під керівництвом Королевської стає ключовим у роботі уряду. За фактом досягнення компромісу з кредиторами неминуче буде реалізовуватися програма створення робочих місць. А це проблема на стику економіки і соцполітики. Те ж саме стосується і реформування відрахувань єдиного соціального внеску - по суті, це додаткове оподаткування, ускладнює ведення бізнесу», - зазначив політтехнолог. 

 

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus