УКРАЇНА

02:43

23.04

Власенко чекає рішення ЄСПЛ у справі Тимошенко

Власенко чекає рішення ЄСПЛ у справі Тимошенко

Власенко знайшов закон, за яким можна звільнити Тимошенко

0

Якщо Європейський суд з прав людини винесе рішення за скаргою Юлії Тимошенко на її користь, вона має бути звільнена

Про це на прес-конференції заявив захисник Тимошенко Сергій Власенко, передає «РБК-Україна».

За його словами, сама європейська конвенція з прав людини не вимагає від Європейського суду вказівки в самому судовому рішенні всіх необхідних заходів, за допомогою яких необхідно відновити права людини, які порушені.

«Європейська конвенція на жаль для України і на щастя для всієї Європи готувалася, виходячи з того, що очікується сумлінна поведінка держави. Тому європейська конвенція говорить про те, що держава сама має визначити, як відновити права людини (які були порушені)», - зазначив Власенко.

«Про це ж гласить і українське законодавство – ст. 10 закону України про виконання рішень Європейського суду і застосування практики Європейського суду, – яке свідчить, що з метою забезпечення відновлення порушених прав стягувача, крім виплати компенсацій, застосовуються додаткові засоби індивідуального характеру. Пункт другий гласить, що додатковими заходами індивідуального характеру є «відновлення настільки, наскільки це можливо попереднього юридичного стану, який стягувач мав до порушення конвенції», - процитував Власенко статтю закону.

На його думку, якщо ЄСПЛ встановить, як того просила Тимошенко, що вона була арештована за політичними мотивами, «то як можна відновити її права? - відповідь - відпустити».

Саме в цьому випадку, зазначає Власенко, Тимошенко знову буде в стані, в якому перебувала до моменту порушення конвенції.

Також Власенко додав, що на сьогодні відкритим залишається питання, чи понесуть відповідальність українські чиновники, які допустили правопорушення стосовно Тимошенко, якщо вони будуть визнані ЄСПЛ, зокрема невідомо чи відповість за свої дії прокурор Фролова, суддя Кірєєв і заступник генпрокурора Кузьмін.

Як повідомляли «Коментарі», 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією у 2009 році.

Влітку 2011 року захист Тимошенко звернувся до ЄСПЛ зі скаргою на незаконне затримання та неналежне поводження в місцях позбавлення волі.

Європейський суд розглянув скаргу Луценка на незаконний арешт і зобов’язав державу Україна виплатити екс-міністрові 15 тис. євро компенсації.

Раніше повідомлялося, що Європейський суд з прав людини оголосить рішення у справі Тимошенко 30 квітня.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus