УКРАЇНА

14:39

27.05

Влада

Євроінтеграція змусить владу та опозицію домовлятися – експерт

0

Необхідність виконання критеріїв підписання Угоди про асоціацію з ЄС змусить владу та опозицію сісти за стіл переговорів і знайти компромісні рішення

Про це заявив директор Центру досліджень політичних цінностей Володимир Цибулько, передають «Коментарі».

«Наразі, після повернення з Брюсселя (візит секретаря РНБО - ред.), перед владою стоятиме завдання вибудувати певний баланс в ухваленні євроінтеграційних законів. На найближчому сесійному тижні депутати мають проголосувати за основні документи», - сказав він.

Експерт наголосив на важливості підтримки євроінтеграційних законів не тільки парламентською більшістю, але й опозицією. «В Європі дуже ревно спостерігають за тим, щоб за євроінтеграційні закони голосували як провладні, так і опозиційні сили. Європейці це сприймають як сигнал національного консенсусу», - пояснив свою позицію Цибулько.

Експерт констатував, що опозиційні сили з одного боку закликають інтегруватися в Європейський союз, а з іншого фактично позбавляють парламент можливості проголосувати за відповідні законопроекти.

«Виходить, що єдиний надійний партнер з українського боку для ЄС – це влада, а не опозиція. Якщо опозиція стане «в позу», Україні буде складно знову шукати прихильників і відновлювати союзницькі відносини з Європейським союзом», - підкреслив він.

Цибулько вважає останній візит української делегації на чолі з секретарем РНБО Андрієм Клюєвим до Брюсселя успішним. Причому не в останню чергу завдяки особистим стосункам Клюєва з європейськими політиками.

«Андрій Клюєв – це та людина, яка за будь-яких обставин, тією чи іншою мірою, виконувала поставлені завдання, навіть потенційно нездійсненні. Він має особисті комунікації з широким колом європейських політиків», - сказав експерт.

Нагадаємо, секретар РНБО днями обговорив підготовку до підписання угоди про асоціацію та низку інших питань з президентом Європарламенту Мартіном Шульцем, єврокомісарами Карлом де Гухтом і Штефаном Фюле, а також керівниками Моніторингової місії Європарламенту в Україні Олександром Кваснєвським і Патріком Коксом.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus