УКРАЇНА

23:18

19.06

Влада

Українцям не подобається публічна побожність політиків

0

  Тільки 17% жителів України позитивно ставляться до публічної демонстрації державними діячами своєї релігійності

Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова, представлені сьогодні під час круглого столу на тему «Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин», передає «УНІАН».

Згідно з результатами опитування, негативно до публічної демонстрації релігійності ставляться 38% українців і стільки ж - байдуже.

Навіть серед віруючих українців позитивне ставлення до такої поведінки політиків висловили тільки 22%, а негативне - 34%.

Крім того, дослідження показало, що громадяни України не впевнені, що церква впливає на моральність української політики.

За п´ятибальною шкалою цей вплив оцінений в 2,39 бала: від 2,87 на півдні, до 2,21 на сході країни. Найвище оцінили вплив церкви на моральність політики віряни УГКЦ - 2,88 бала, УПЦ - 2,81 та УПЦ (КП) - 2,67, найнижче - «прості християни» - 2,14 бала.

Позитивно оцінили вплив церкви на моральність української політики 35% респондентів. Негативний вплив відзначили всього 12% опитаних.

У той же час, на думку громадян, політики впливають на церкву в більшою мірою, ніж церква на моральність політики. Їх вплив на церкву оцінений в 3,27 бала: від 3,33 на півдні, до 3,20 на сході країни. При цьому вплив політиків на церкву вважають негативним 44% опитаних: від 38-39% на заході, півдні та сході до 56% - у центрі.

Негативний вплив відзначили також відносна більшість вірян - 41% і більшість (55%) невіруючих. Думка про те, що вказаний вплив є негативним, переважає у всіх групах за конфесійно-церковною приналежністю: від 52% - «просто християни», до 37% серед вірян УГКЦ та УПЦ.

Опитування було проведено 28 лютого - 6 березня. У ньому взяли участь 2010 респондентів у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки - 2,3%.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus