УКРАЇНА

16:01

21.05

Влада

МЗС сподівається уникнути конфлікту з Польщею на історичну тему

0

В Україні зацікавлені в тому, щоб гідно вшанувати пам´ять жертв українсько-польського протистояння під час Другої Світової війни

Обидві сторони повинні докласти всіх зусиль, щоб уникнути політизації питань трагічних сторінок в історії України та Польщі.

Як передає кореспондент «Коментарів», про це заявив в.о. директора департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

«Наскільки нам відомо, проект резолюції ще не розглядався комітетами та парламентом в цілому. Можу сказати, що гіпотетично можливе прийняття такої резолюції, але це рішення не буде відповідати високим стратегічним польсько-українським відносинам, а також домовленостями, які були досягнуті на рівні Президентів за останній час, керівників парламентів та міністрів закордонних справ.

За словами Перебийніс, «в Україні зацікавлені в тому і робимо все для цього, щоб гідно вшанувати пам´ять жертв українсько-польського протистояння під час Другої Світової війни».

«Ми переконані, що обидві сторони мають докласти всіх зусиль, щоб уникнути політизації питань трагічних сторінок в історії України та Польщі. Це ми повинні зробити задля утвердження історичної правди і справедливості дружніх і партнерських відносин між нашими народами», - підкреслив представник МЗС.

«Сподіваємося, надалі, як і протягом останніх 20 років, ми не будемо політизувати ці історичні питання, а залишимо їх історикам», - зазначив Перебийніс.

Разом з тим в МЗС нагадали, що Верховна Рада свого часу виступала з ініціативою, щоб спільно з Сеймом Республіки Польща виробити проект спільної заяви про встановлення дня пам´яті та примирення польського та українського народів.

«Ця спільна ініціатива зняла б питання політизації історичних подій», - пояснив речник МЗС України.

Нагадаємо, 11 квітня в сеймі Польщі зареєстровано проект постанови про визнання ОУН-УПА злочинними організаціями, які вчинили геноцид щодо польського населення Східних Кресів в 1939-1947 років. Проектом постанови пропонується визнати ці організації злочинними.

У свою чергу в партії «Свобода» висловили надію, що сейм Польщі не буде розглядати питання про визнання ОУН-УПА злочинною організацією.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus