УКРАЇНА

13:09

19.06

Влада

Купувати українські акції в офшорах можна, але обережно

0

НБУ припускає можливість купівлі резидентами українських акцій в офшорних компаній, які свого часу не зареєстрували внесення іноземної інвестиції в Україну, однак кожен такий випадок правління НБУ розглядатиме окремо. Про це заявив перший заступник голови НБУ Арсеній Яценюк, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Якщо немає свідоцтва про реєстрацію іноземної інвестиції, ми вимагатимемо другі документи, які підтверджують перерахування іноземної інвестиції на територію України, і в кожному окремому випадку правління Нацбанку буде вирішувати - можливо це чи ні, чи є такі документи достатнім підтвердженням іноземної інвестиції чи ні», - сказав він.

А.Яценюк пояснив, що українські торговці цінними паперами не можуть сьогодні перевести валюту за межі країни, тому що чинний Декрет про валютне регулювання передбачає, що повернення валюти за межі митного кордону без ліцензії може бути тільки у випадку внесення і реєстрації іноземної інвестиції.

«Цінні папери продавалися офшорним компаніям, потім - іншим офшорам, за межами кордону був цілий ряд незрозумілих операцій. Яким чином і як переходили цінні папери - про це документа, що підтверджує, що така-то офшорна компанія завезла в Україну іноземні інвестиції, ні в кого нема», - описав ситуацію перший заступник голови НБУ.

Це питання він назвав правовим пробілом і визнав необхідність його врегулювання.

«Це також стосується прозорості ринку цінних паперів. Якщо ми не будемо в такий спосіб вирішувати питання, то він і надалі перебуватиме в тіні, на офшорних компаніях», - сказав А.Яценюк.

Як повідомлялося, НБУ з 15 лютого 2003 року заборонив проводити операції купівлі валюти на міжбанківському ринку країни за договорами між резидентами і нерезидентами про купівлю-продаж цінних паперів українських емітентів без наявності індивідуальної ліцензії НБУ, вважаючи, що цією схемою користувалися для виведення капіталів за кордон.

За словами А.Яценюка, таке обмеження скоротило обсяг цих операцій, який у 2002 році становив $2,27 млрд., учетверо.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus