УКРАЇНА

17:46

25.04

Влада

Крим вимагає більше україномовного ефіру

0

Громадський комітет підтримки україномовних ЗМІ в Криму вимагає збільшення обсягів українського мовлення на Державної телерадіокомпанії “Крим”. Комітет також протестує проти переслідування журналіста української редакції ТРК „Крим” Олександра Польченка. Про це «proUA» повідомили в прес-службі УНП.

За словами координатора Громадського комітету Олега Фомушкіна, представники 33-х громадських організацій автономії вимагають не тільки не скорочувати українське мовлення, але й розширити його, оскільки зараз воно на ТРК „Крим” стало мізерним. Діячі комітету вимагають також зміцнити матеріально і технічно українську редакцію телерадіокомпанії „Крим” і припинити цькування її журналістів.

У своїй заяві Громадський комітет також просить розглянути стан справ на Державній ТРК „Крим” і перевірити професійний рівень її генерального директора В.Козубського. “Оскільки, ТРК “Крим” є державною структурою, яка фінансується на кошти платників податків, тому вона підзвітна громадянам, і держава відповідає за її стан”, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, що 14 квітня Національна рада України з питань телебачення та рідіомовлення рекомендувала телерадіоорганізаціям повністю перейти на мовлення українською мовою. Після цього рішення Верховна Рада Криму і її спікер особисто висловлювали незадоволення мовною політикою Нацради. За словами спікера ВР Криму Бориса Дейча, Нацрада мала би враховувати конституційні повноваження автономії і додав, що рішення Нацради закрожує закриттям або зменшенням часу мовлення для багатьох національних редакцій ТРК “Крим”.

Водночас в рішенні Нацради йдеться про те, що обовзковий перехід на мовлення українською мовою стосується насамперед загальнонаціональних телерадіокомпаній. Регіональні, як йдеться в рішенні Нацради, можуть домагатися поправок від Нацради, якщо в регіоні мовлення мешкає значна кількість представників певних національних громад. Нацрада заявляла, що коригуватиме в таких випадках своє рішення на підставі інформації з останнього загальноукраїнського перепису.

Довідка «proUA».

За даними останнього перепису населення у грудні 2001року в АР Крим мешкають 2024,0 тис. чол., в тому числі:

- росіян – 1180,4 тис. чол. (58,3%);

- українці – 492,2 тис. чол. (24,3%);

- кримських татар – 243,4 тис. чол. (12,0%);

- білорусів – 29,2 тис. чол. (1,4%);

- татар – 11,0 тис. чол. (0,5%);

- вірмен – 8,7 тис. чол. (0,4%);

- євреїв – 4,5 тис. чол. (0,2%);

- полякиів – 3,8 тис. чол. (0,2%);

- молдаван – 3,7 тис. чол. (0,2%);

- азербайджанців – 3,7 тис. чол. (0,2%).

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus