УКРАЇНА

12:27

27.05

Влада

ВР розгляне мораторій на банкрутство підприємств ПЕК

0

Уряд провів консультації з парламентськими фракціями щодо законопроекту про мораторій на банкрутство підприємств паливно-енергетичного комплексу. «Після травневих свят законопроект знову буде винесений на розгляд Верховною Радою, і я думаю, що він буде ухвалений. Це дозволить урядові створити НАК «Енергетична компанія України», – заявив сьогодні віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюєв. Про це «proUA» повідомила прес-служба Кабінету Міністрів.

Коментуючи необхідність прийняття цього закону, Андрій Клюєв зазначив, що у випадку створення НАК «Енергетична компанія України» до введення мораторію на банкрутство підприємств ПЕК, перше, що уряд одержить, – безліч позовів до цієї компанії з боку кредиторів, і як наслідок, – безліч справ про банкрутство.

За словами віце-прем’єр-міністра, створивши нову компанію, уряд практично відразу створює прецедент для банкрутства всієї енергосистеми України, а так ризикувати не можна. «Ми пояснили сформовану ситуацію президентові України і прийшли до повного взаєморозуміння з цього питання – спочатку ухвалити закон про мораторії на банкрутство підприємств ПЕК і після цього відразу створювати НАК «Енергетична компанія України. У цих питаннях ми маємо бути послідовними», – наголосив Андрій Клюєв.

Нагадаємо, що у вівторок, 27 квітня, голова Фонду державного майна Михайло Чечетов також заявляв, що «Енергетична компанія України» може бути створена тільки після прийняття Верховною Радою законопроекту про реструктуризацію боргів енергокомпаній. Як зазначив Чечетов, сьогодні пакети енергокомпаній, що мають бути включені до складу НЕК, обтяжені величезними боргами, що може ускладнити створення Національної енергокомпанії.

Національна акціонерна компанія «Енергетична компанія України» створюється відповідно до указу президента України. Уряд має передати в статутний фонд компанії пакети акцій відкритих акціонерних товариств електроенергетичного комплексу, що знаходяться в державній власності.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus