УКРАЇНА

17:31

24.04

Влада

Ківалов не може очолювати ЦВК?

0

Після реєстрації Тетяни Ківалової кандидатом у народні депутати за округом в Одесі закон забороняє бути членом ЦВК її батькові Сергію Ківалову. Про це заявив представник Комітету виборців України Олександр Черненко, повідомляє «Українська правда».

За словами Черненка, процес реєстрації Ківалової відбувався з дотриманням вимог законодавства. Однак представник КВУ наголосив, що стаття 7 Закону “Про Центральну виборчу комісію”, де йдеться про вимоги до членів ЦВК, забороняє члену ЦВК бути близьким родичем кандидата. Таким чином, на думку Черненка, після реєстрації Тетяни Ківалової кандидатом в народні депутати виникла правова колізія, яка може поставити під загрозу проведення проміжних виборів у виборчому окрузі №136, а також поставити під сумнів легітимність голови Центральної виборчої комісії.

«Очевидно, видатні юристи батько і донька Ківалови, ретельно вивчивши Закон про вибори народних депутатів, не достатньо уважно прочитали закон про ЦВК», – зауважив Черненко. Він також вказав, що в згаданій статті 7 закону про ЦВК чітко не вказується, про якого саме кандидата йдеться в статті закону про ЦВК: президента, народного чи місцевого депутата.

Тому, за словами Черненка, КВУ вважає за доцільне організувати подання народних депутатів (або інших суб’єктів конституційного подання) до Конституційного суду України для з’ясування положення закону про ЦВК, щодо кандидатів на який пост поширюється заборона в статті 7 згаданого закону. Черненко також вважає, що має бути роз‘яснення: чи не обмежує ця норма конституційне право громадян обиратися?

Учора, 29 квітня, Тетяна Ківалова була зареєстрована кандидатом в депутаті на довиборах до Верховної Ради по округу №136.

Довідка «proUA». У частині другій статті 7 Закону України “Про Центральну виборчу комісію” йдеться:

«Член Комісії не може бути народним депутатом України або мати інший представницький мандат, бути кандидатом у Президенти України, кандидатом у народні депутати України, їх довіреною особою, представником або уповноваженою особою політичної партії, виборчого блоку партій, що беруть участь у виборах, подружжям та іншим близьким родичем кандидата, а також перебувати в їх підпорядкуванні, членом іншої виборчої комісії, членом ініціативної групи всеукраїнського референдуму та в інших випадках, передбачених законами України».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus