УКРАЇНА

04:30

21.05

Влада

Лавринович вважає, що конституційну реформу можна проголосувати ще раз

0

Законодавство України дозволяє нинішньому складу парламенту ще раз винести на голосування проект змін до Конституції. Таку думку висловив у програмі «Саме той» міністр юстиції України Олександр Лаврінович.

Коментуючи висловлювання спікера парламенту Володимира Литвина про те, що 157-158 стаття Конституції не дозволяє двічі протягом одного року вносити на розгляд парламенту той самий законопроект, міністр зауважив:

“Друга частина цієї статті, робить друге обмеження, яка не дозволяє зміни положень Конституції два рази одним складу парламенту. Власне, мова йде не про статті, не про розділи, а про положення. Якщо ці положення змінювались уже, то змінювати їх ця Верховна Рада не може.

Але ми знаємо, що поки що жодне положення Конституції не змінено, тому немає жодних обмежень для розгляду змін до Конституції”.

Тобто законопроект відмінний від N4105 може розглядатися парламентом.

З юридичної точки зору це настільки зрозуміло, що, за словами міністра, не варто навіть звертатись до Конституційного суду.

Нагадаємо, що учора спікер Верховної Ради Володимир Литвин оголосив журналістам, що готовий винести на розгляд парламенту законопроекти про внесення змін до Конституції.

«Раз президент поставив завдання, значить потрібно повертатися до неї», - сказав Литвин. І доповнив, що йдеться про альтернативні проектові № 4105 законопроекти змін до Конституції, що одержали позитивні висновки Конституційного Суду, зокрема, про законопроект № 4180, внесений парламентською більшістю.

Литвин зазначив необхідність розділяти дві позиції. Зокрема, законопроект № 4105 не одержав підтримки в парламенті, і до нього не можна повернутися раніше, ніж через рік, а законопроект № 4180 та інші у випадку ухвалення відповідного рішення парламентом можуть бути розглянуті.

На питання про те, як корелюється його нинішнє висловлення з тим, що раніше він заявляв про неможливість розгляду інших конституційних законопроектів, оскільки вони пропонують зміни в ті ж положення Основного закону, що і не підтриманий депутатами законопроект № 4105, Литвин відповів: «Я не голова Конституційного Суду, не є суддею Конституційного Суду, щоб давати висновки про автентичність текс

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus