УКРАЇНА

13:14

22.05

Влада

Бушу загрожує голосний скандал

0

Президент США Джордж Буш може опинитися в центрі великого скандалу: колишній посол у особливих дорученнях і колишній член ради національної безпеки США Джозеф Вілсон опублікував книгу «Політика правди: спогади дипломата», у якій він називає справжні причини війни США проти Іраку й обвинувачує Білий дім у розкритті імені кадрової співробітниці ЦРУ, що є дружиною Вілсона. Про це повідомляють РІА «Новости».

Книгу обсягом у 528 сторінок випустило видавництво «Керрол енд Граф», і вона надійде в книгарні сьогодні зранку. У видавництві мемуари Вілсона охарактеризували як «вибухонебезпечну і відверту книгу».

Вілсон був останнім американським дипломатом, що особисто зустрічався із Саддамом Хусейном перед початком війни. У підготовці своєї книги він спирався на службову інформацію із ситуації навколо Іраку. Минулого року Вілсон і його дружина опинилися в центрі голосного міжнародного скандалу після того, як посол привселюдно підтвердив неспроможність тверджень Джорджа Буша, який обвинувачував Ірак у своєму виступі в конгресі США в січні 2003 року в спробах таємно придбати уранову сировину в Нігеру для створення ядерної зброї.

У 2000 році за завданням ЦРУ Вілсон їздив у Нігерію, де переконався, що подібні обвинувачення не відповідають дійсності. Незважаючи на підготовлену для Білого дому доповідь, Буш виступив у конгресі з обвинуваченнями проти Багдада, використовувавши їх для виправдання військового удару по Іраку.

Після публічних спростувань Вілсона хтось з високопоставлених співробітників Білого дому організував «витік» у газету «Вашингтон пост», у якій було розкрито той факт, що дружина дипломата Валері Плейм є кадровою співробітницею ЦРУ і що вона, працюючи під прикриттям, займалася питаннями зброї масового знищення. Вілсон заявив, що «витік» був організований Білим домом «як помста» за критику з його боку й офіційно зажадав, щоб міністерство юстиції США і ФБР провели розслідування і знайшли автора «витоку». Розголошення імені працюючого під прикриттям кадрового співробітника розвідки вважається в США федеральним злочином і карається тюремним ув’язненням терміном до десяти років.

Голосний скандал, що спалахнув у Вашингтоні після заяв Вілсона і відповідного удару Білого дому, вилився в масоване службове і карне розслідування, яке зараз проводиться у Вашингтоні силами генеральної прокуратури і ФБР. У перебігу цього розслідування допитують всіх співробітників апарату президента США, котрі мають доступ до службової інформації про роботу ЦРУ й інших спецслужб. Співробітники зобов’язані були передати дані про свої контакти з журналістами, а також усі наявні документи про причетність до таких контактів, листи й особисті записи.

Буш, для якого скандал виявився вкрай негативним чинником у перебігу передвиборної президентської кампанії, привселюдно підтримав розслідування й обіцяв повне сприяння. Для продовження розслідування було сформоване велике журі присяжних, котре повинно було заслуховувати свідків і розглядати матеріали прокуратури.

У своїх публічних виступах та інтерв’ю американським ЗМІ Вілсон давав зрозуміти, що вважає причетним до «витоку» одну із найбільш впливових фігур у найближчому оточенні Буша, головного політичного помічника президента США Карла Роува.

Інформовані джерела у Вашингтоні повідомляють, що у своїй книзі, яка виходить у п’ятницю, Вілсон уперше називає ім’я конкретного виконавця «витоку» у Білому домі. У зв’язку з цим в американській столиці чекають нового спалаху скандалу, у який можуть бути втягнені президент і віце-президент країни, а також їхні найближчі радники і помічники.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus