УКРАЇНА

19:36

19.05

Влада

Тягнибок не хоче вибачатися перед окупантами

0

Виконавчий директор Об’єднаної єврейської громади України Едуард Долинський повідомив про рішення звернутися в Генпрокуратуру з вимогою порушити кримінальну справу проти депутата Олега Тягнибока з приводу розпалення міжнаціональної ворожнечі. Усе, що робить Тягнибок, на наш погляд, — це провокації», - заявив Долинський журналістам газети «Сегодня».

Днями в Києві минули збори представників усіх регіональних єврейських громад України. Приводом для зборів став виступ народного депутата Олега Тягнибока в ефірі «5 каналу» 18 березня. Нардеп дав пояснення з приводу свого ксенофобского висловлення, що пролунало в Івано-Франківську в липні минулого року. Тоді він закликав «віддати Україну українцям» і «не боятися бороти з москалями, з німцями, з жидвою». В ефірі «5 каналу» Тягнибок підтвердив, що в Івано-Франківську говорив про «тих, хто окупував Україну», — і перелічив їх, загинаючи пальці руки: «я говорив про росіян, я говорив про німців, я говорив про жидів...». Крім того, депутат заявив, що не має наміру привселюдно вибачатися за свої попередні висловлення: «Перед ким вибачатися, перед цими окупантами?».

За словами Едуарда Долинського: «Ми вирішили звернутися з заявою в Генпрокуратуру з вимогою порушити кримінальну справу проти Тягнибока з приводу розпалення міжнаціональної ворожнечі. Ми також звернемося до президента і, залежно від реакції влади, будемо планувати акції. Усе, що робить Тягнибок, на наш погляд — це провокації». Єврейські організації також у вівторок у Києві планують провести антифашистський марш-маніфестацію.

Сам же Олег Тягнибок своєї провини не визнає і з приводу можливих кримінальних справ зовсім не турбується. Він сказав: «Уже на мене відкривали кримінальну справу за виступ у липні на горі Яворина, і ви знаєте, Івано-Франківська прокуратура її закрила. Експертиза виступу на горі Яворина довела, що в моєму автентичному виступі немає складу злочину. Хтось намагається нагнітати міжнаціональної скандал. Я не виступав і ніколи не буду виступати проти нацменшин. Я просто захищаю українців. Я не антисеміт і ніколи ним не був. Це чиєсь замовлення — створити проблему, а потім її вирішувати. Якщо проблема в слові «жид», то на Галичині всі так говорять, а я сам галичанин».

Нагадаємо, висловлення народного депутата також викликали міжнародний скандал. МЗС Ізраїлю закликав главу Верховної Ради Володимира Литвина вжити заходів проти парламентарія. 22 березня Державний комітет національностей і міграції звернувся в Генеральну прокуратуру з проханням дати правову оцінку висловленням Тягнибока в ефірі «5 каналу».

Також Віктор Ющенко через Тягнибока вже мав великі проблеми. Висловлення депутата на горі Яворина були використані його супротивниками під час виборів як докази зв’язків теперішнього президента з «фашистами». Тоді Ющенко наполяг на виключенні депутата зі своєї фракції.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus