УКРАЇНА

01:59

19.06

Влада

Україна підписала угоду з «новачками» ЄС

0

Десять країн, що вступають до Європейського Союзу 1 травня, приєдналися до угоди про партнерство і співробітництво між Україною і Євросоюзом. Про це «Українським Новинам» повідомив керівник прес-служби Міністерства закордонних справ України Маркіян Лубківський.

Протокол про приєднання 10 країн до угоди підписали в четвер у Дубліні (Ірландія) міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко і міністр закордонних справ Ірландії Брайєн Коуен.

Як повідомив Лубківський, Україна вітає приєднання 10 нових членів ЄС до угоди про партнерство і співробітництво України і ЄС. Україна також вважає, що розширення ЄС відкриває нові можливості для співробітництва між Україною і ЄС.

Позитивними результатами діалогу між сторонами, на думку України, є домовленості про перехідні періоди антидемпінгових розслідувань ЄС проти деяких позицій українського експорту, а також угоди про асиметричний порядок взаємних поїздок громадян між Україною і Польщею, Угорщиною і Литвою. За словами Лубківського, у Дубліні відбувся предметний і ретельний аналіз взаємодії між Україною і ЄС. «Засідання в Дубліні стало важливою подією в розвитку діалогу Україна – ЄС», – зазначив він.

Нагадаємо, що в березні в Брюсселі Україна і Європейський Союз підготували до підписання проект протоколу про приєднання нових держав ЄС до угоди про партнерство і співробітництво між Україною і Євросоюзом.

Після підписання протокол повинна ратифікувати Верховна Рада.

За підрахунками Кабінету Міністрів, після розширення Євросоюз стане найбільшим торгово-економічним партнером України, зовнішньоторговельний оборот з яким становитиме 33% зовнішньоторговельного обороту України.

Раніше Україна висловлювала стурбованість наслідками розширення Європейського Союзу і просила ЄС мінімізувати негативні наслідки розширення.

1 травня 2004 року до ЄС ввійдуть Словаччина, Словенія, Польща, Чехія, Угорщина, Естонія, Латвія, Литва, Мальта і Кіпр.

Угоду про партнерство і співробітництво між Україною і ЄС було підписано в червні 1994 року.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus