УКРАЇНА

21:16

25.05

Влада

«Укртранснафта» не оголошувала про готовність Казахстану транспортувати нафту

0

Державна компанія «Укртранснафта» не заявляла про готовність казахстанської державної нафтогазової компанії «Казмунайгаз» почати транспортування нафти по нафтопроводу «Одеса-Броди». Про це «Українським Новинам» повідомила прес-служба «Укртранснафти».

Відповідно до повідомлення, про транспортування каспійської нафти в даний час мова не йде через її відсутність у достатній для завантаження й експлуатації кількості.

Прес-служба також наголосила, що між «Укртранснафтою» і Казахстаном, зокрема державною компанією «Казмунайгаз», існують надійні ділові відносини, що стосуються транспортування важкої казахської нафти від російської нафтопровідної системи до західних кордонів України.

Вчора «Українські Новини» за повідомленням прес-служби «Укртранснафти» повідомляли про те, що казахстанська державна нафтогазова компанія «Казмунайгаз» готова почати транспортування нафти по нафтопроводу «Одеса – Броди» з липня. Прес-служба української компанії посилалася на слова директора компанії «Казмунайгаз» Каїргельди Кабилдіна.

Нагадаємо, що позавчора президент Леонід Кучма заявив, що транспортування каспійської нафти по нафтопроводу «Одеса – Броди» у напрямку Бродів є економічно невигідним проектом. Президент також розкритикував компаній США через відсутність інтересу до проекту «Одеса – Броди».

Український уряд 4 лютого 2004 року затвердив рішення про використання трубопроводу «Одеса – Броди» в аверсном напрямку (з Одеси в Броди). Це рішення позитивно оцінили США: «Це підсилить енергетичну незалежність України, і, ми вважаємо, це буде більшою вигодою для України в нафтовій промисловості в довгостроковій і навіть у короткостроковій перспективі», - сказав журналістам з цього приводу посол США в Україні Джон Гербст. Використання нафтопроводу в реверсном режимі неодноразово пропонували російські компанії.

За заявою віце-прем’єр-мінистра з питань паливно-енергетичного комплексу Андрія Клюєва, нафтопровід «Одеса – Броди» почне працювати в травні цього року.

Будівництво нафтопроводу “Одеса – Броди”, а також нафтотерміналу «Південний» було завершено в серпні 2001 року. Довжина нафтопроводу складає 674 км, а діаметр труби 1020 мм. Пропускна здатність – від 9 до 14,5 мільйонів тонн на рік. Нафтопровід може працювати як у прямому, так і в зворотному напрямку .

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus