УКРАЇНА

13:51

21.05

Влада

Литвин уже ладен повторно розглядати політреформу

0

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин ладен винести на розгляд парламенту законопроекти про внесення змін до Конституції. Про це він сказав у четвер в інтерв’ю журналістам, коментуючи висловлювання президента Леоніда Кучми про те, що з правового погляду парламент може на поточній сесії проголосувати ще за два законопроекти про внесення змін у Конституцію, попередньо схваленим Конституційним судом, повідомляє «Українська правда».

«Раз президент поставив завдання, значить потрібно повертатися до неї», - сказав Литвин. І доповнив, що йдеться про альтернативні проектові № 4105 законопроекти змін до Конституції, що одержали позитивні висновки Конституційного Суду, зокрема, про законопроект № 4180, внесений парламентською більшістю.

Литвин зазначив необхідність розділяти дві позиції. Зокрема, законопроект № 4105 не одержав підтримки в парламенті, і до нього не можна повернутися раніше, ніж через рік, а законопроект № 4180 та інші у випадку ухвалення відповідного рішення парламентом можуть бути розглянуті.

На питання про те, як корелюється його нинішнє висловлення з тим, що раніше він заявляв про неможливість розгляду інших конституційних законопроектів, оскільки вони пропонують зміни в ті ж положення Основного закону, що і не підтриманий депутатами законопроект № 4105, Литвин відповів: «Я не голова Конституційного Суду, не є суддею Конституційного Суду, щоб давати висновки про автентичність тексту».

Спікер нагадав про те, що є висновки КС, у яких ці законопроекти визнаються конституційними, і згідно з цим необхідно підходити до даного питання.

На думку спікера, «є політичний підтекст і правовий підтекст» розгляду конституційних змін. Він нагадав, що для розгляду цього питання необхідні дві сесії парламенту, і остаточний розгляд цього документа буде вже тоді, «коли вийде на фінішну пряму президентська кампанія».

«Я дуже важко уявляю перспективи остаточного схвалення цього законопроекту як з правового, так і з політичного погляду», - зазначив Литвин. І доповнив, що з правового погляду для остаточного схвалення законопроекту необхідно набрати 300 голосів народних депутатів, а з політичної - «потрібна консолідована згода на це політичних груп і фракцій, представлених у парламенті».

Відповідаючи на запитання про те, чи буде він голосувати за проведення конституційної реформи, Литвин сказав, що буде думати над цим питанням. Однак нагадав, що виступає за проведення політреформи, «за створення цивілізованої політичної системи».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus