УКРАЇНА

20:51

27.05

Влада

Янукович запропонував зробити науку самоокупною

0

Прем’єр Віктор Янукович вважає, що українська наука повинна розвиватися на комерційній основі. «У ринкових умовах учені повинні учитися продавати результати своєї праці, використовуючи для цього напрацьовані у світі механізми», - наголосив прем’єр-міністр під час загальних зборів Національної академії наук України. Про це «proUA» повідомили в прес-службі Кабінету Міністрів.

За словами Януковича, уряд і парламент розробляють проекти відповідних законів, серед яких і Закон «Про державне регулювання діяльності в сфері трансферу технологій». Головним постачальником наукових ідей на ринок, на думку прем’єра, повинні стати лабораторії в складі великих корпорацій. «Не хотів би кривдити наших підприємців, але в цілому наш бізнес усе ще дуже повільно використовує вітчизняні наукові наробітки і не поспішає вкладати гроші у венчурні проекти», – зазначив Віктор Янукович. «Вистачить нам годувати ідеями і патентами іноземні фірми, за свій рахунок підвищувати їхню конкурентноздатність», – додав прем’єр.

Також прем’єр закликав активніше створювати на базі академічних науково-дослідних інститутів технологічні парки. «Саме вони повинні стати «центрами кристалізації», навколо яких поєднуються виробничі структури», – заявив Віктор Янукович.

Керівник уряду звернув увагу і на таку науково-підприємницьку сферу, як інноваційний сервіс і аутсорсинг, тобто виконання інтелектуальних робіт на замовлення іноземних замовників. На його думку, з огляду на потенціал українських наукових шкіл і науково-дослідну інформаційну базу, наша країна також здатна в майбутньому перетворитися з держави, що поставляє за кордон науковців, у країну, що концентрує дослідницьку еліту з усього світу.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus