УКРАЇНА

20:34

21.06

Влада

Депутати Львівської міськради просять у президента кошти

0

Депутати Львівської міської ради сьогодні затвердили заяву, в якій звертаються до президента України та голови Верховної Ради України з проханням врегулювати проблеми з виплатою вчителям заборгованих коштів за 57 статтею ЗУ “Про освіту”, повідомляє власний кореспондент «proUA» у Львові.

У заяві зазначено, що у зв’язку з масовими акціями непокори, які розпочалися у Львові з 26 квітня, виникла загроза зриву навчального процесу та державної атестації школярів. “Ми просимо терміново виділити додаткові кошти до місцевого бюджету для погашення державної заборгованості вчителям за рішеннями судів” – говориться у заяві депутатів міськради.

А тим часом заступник міського голови з гуманітарних питань Ірина Романів запропонувала два шляхи вирішення освітянської проблеми: перший - Львівська міськрада визнає борги і бере на себе виплату близько 32 мільйонів гривень боргів (для цього доведеться вилучити кошти з інших фондів), або ж – проводити поступові виплати за позовними заявами, що вже у жовтні призведе до заборгованості поточної зарплатні.

У свою чергу депутати фракції “Наша Україна” заявили про повну солідарність з освітянами та вимагають від мера міста Любомира Буняка виплатити заборгованість вчителям, що склалась на 29 квітня цього року, за рахунок нерозподілених коштів міського бюджету, які на сьогодні становлять понад 10 мільйонів гривень. Крім того, депутати вимагають погодити з освітянами графік повного погашення заборгованості по 57 статті Закону України “Про освіту”.

Як повідомлялось, у Львові кілька вчителів голодують під стінами Франківської райадміністрації, вимагаючи виплати боргів по зарплаті.

Як повідомила голова страйкому, одна з пікетуючих Марія Перепуст, тепер голодуючих семеро – сьогодні до них приєдналися вчителька школи №83.

За словами голови страйкому, нещодавно у голодуючих брали аналіз крові, почуваються вони добре. Щоправда в однієї жінки різко піднявся тиск і довелося викликати швидку, але зараз її стан нормальний.

М. Перепуст також повідомила, що о 10 годині відбулося судове засідання, де було визнано, що це акція непокори, а не страйк, у чому вчителів звинувачували раніше. Відтак, на її думку, тепер треба було б подавати іншу заявку. Рішення суду оприлюднять завтра зранку.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus