УКРАЇНА

20:43

21.06

Влада

Буш більший русофіл, ніж Клінтон

0

Пртягом останнього десятиріччя вага України в зовнішній політиці США зазнала найбільш серйозного зменшення за президентства Джорджа Буша-молодшого. Про це в інтерв’ю радіо «Свобода» заявив Марк Медіш, експерт групи зовнішньополітичних радників кандидата у президенти США від демократичної партії Джона Керрі. З 1997 по 2000 рік Медіш був другим заступником міністра фінансів США, а в останній рік президенства Клінтона був його помічником з особливих доручень та очолював відділ у справах Росії, України та держав Євразії у Раді національної безпеки США.

Марк Медіш добре обізнаний не лише із тонкощами української політики, але й з українськими політиками, а також відвідував Україну щонайменше п’ятдесят разів. Крім того, родина Медіша походить з України.

“Адміністрація Клінтона була дуже сильно зосереджена на Україні упродовж 90-х років, тобто під час обох президентських термінів Клінтона. Ми розглядали Україну як ключову, вирішальну державу в Євразії. Державу, яка мала прекрасні можливості перед собою, і все залежало лише від її власного вибору напрямку зовнішньої політики, характеру економічних реформ і типу політичних інституцій”, – говорить Медіш. За його словами, Клінтон був переконаний у необхідності активної підтримки реформ в Україні, а Буш-молодший несправедливо звинувачував його у надмірній орієнтації на Росію. Однак чинний президент, на переконання Медіша, зробив саме те, у чому звинувачував свого попередника: “Буш-молодший почав проводити дуже несподівану політику щодо України... Після перемоги Буш парадоксально почав проводити найбільш русоцентричну політику. І насправді акцент Білого дому на Україні та деяких інших державах регіону був зменшений”.

Водночас Медіш визнає, що проблеми в українсько-американських відносинах існують не лише з вини Буша: “З одного боку, було серйозне занепокоєння та невдоволення вбивством Гонгадзе та відсутністю співпраці вищих посадовців у його розслідуванні. Після цього стало також відомо, що українська влада уклала домовленість на торгівлю зброєю із Іраком, порушуючи санкції ООН. І це сталося зовсім нещодавно. Звісно, можна казати, що радари не були такими потужними, важливими чи навіть ніколи не потрапили до Іраку. Однак сам намір продати радари шокував нас. Це був прояв цілковитого нерозуміння українською владою американської та європейської політики щодо Іраку. Це були дуже серйозні проблеми і, на мою думку, вони підсилили негативні уявлення щодо України в адміністрації Буша”.

Медіш зазначив, що питання розриву відносин із Україною обговорювалося у Білому домі і під час президентства Клінтона. Це, за словами експерта, було пов’язане перш за все із порушеннями демократичної процедури виборів в Україні. Однак, тодішній американський президент, надавав перевагу гнучкості у політиці щодо України, говорить Медіш. Така гнучкість, на його думку, не характерна для чорно-білого світу, в якому живе президент Буш. Саме повернення до більш виваженої зовнішньої політики він очікує у разі перемоги на президентських виборах восени сенатора Джона Керрі.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus