УКРАЇНА

21:46

25.05

Влада

Кваснєвському нарешті сподобався ІСД

0

Президент Польщі Олександр Кваснєвський у питанні приватизації меткомбінату Huta Czestochowa, якби була можливість, надав би перевагу української корпорації «Індустріальний союз Донбасу».

Про це він заявив учора на зустрічі з іноземними журналістами, відповідаючи на питання журналіста української служби Радіо «Полонія» про польсько-українське економічне співробітництво.

«Якщо в цій справі було б можливо надати хоча б невелику частку політичної підтримки, то я б вітав цей контракт (на придбання Huta Czestochowa) з ІСД, як відкриття абсолютно нових можливостей», - заявив польський президент.

За словами О.Кваснєвського, на сьогодні процес приватизації Huta Czestochowa зіткнувся з деякими труднощами, зокрема з оцінкою Єврокомісією можливої державної підтримки підприємству. Якщо з’ясується, що держава надавала меткомбінату допомогу, то необхідно буде її повернути за участі приватного інвестора. «З того, що мені відомо, Індустріальний союз Донбасу готовий надати такі кошти», - зазначив польський президент.

«На мій погляд, це справа вже нового уряду», - заявив О.Кваснєвський.

Втім Міністерство держмайна Польщі, за інформацією польського видання Puls Biznesu, в особі віце-міністра Анджея Шараварського хоче звернутися до потенційних інвесторів меткомбінату Huta Chestochowa з проханням повторно надати пропозиції щодо купівлі підприємства.

За словами віце-міністра держмайна Анджея Шараварського, необхідно, щоб інвестори взяли на себе ризики по виплаті державної допомоги.

Представник Корпорації ІСД у Польщі Костянтин Литвинов з цього приводу заявив таке: «Я б радив віце-міністру перестати вигадувати шляхи виходу зі сформованої ситуації, які тільки відсувають ухвалення рішення».

На думку К.Литвинова, «це чергова спроба віце-міністра ухилитися від відповідальності за прийняте рішення, яке порушило польське і міжнародне законодавство».

За словами К.Литвинова, у повторному наданні оферт немає потреби, оскільки Корпорація ІСД направила лист Міністерству державного майна, в якому підтвердила, що бере на себе ризики, пов’язані з необхідністю сплати державної допомоги. Оскільки наприкінці березня для LNM минув термін на проведення виняткових переговорів, то найпростішим рішенням у цій ситуації є визнання за Корпорацією ІСД права на виняткові переговори про купівлю меткомбінату, - вважає К.Литвинов.

Як повідомлялося, наприкінці лютого міністр держмайна Польщі Збігнев Каневський повідомив про вибір британсько-індійської LNM Group інвестором для Huta Czestochowa S.A, незважаючи на рішення конкурсної комісії, яка одноголосно проголосувала за оферту корпорації «Індустріальний союз Донбасу» і рекомендувала уряду вибрати інвестором українську корпорацію.

ІСД, своєю чергою, висловила протест з цього приводу і заявила про готовність відстоювати свої права в суді.

Президент України Леонід Кучма доручив прем’єр-міністрові Віктору Януковичу розібратися в ситуації навколо приватизації меткомбінату Huta Сzеstосhоwа S.A. На виконання цього доручення В.Янукович направив листа польському прем’єрові Лешеку Міллеру, у якому, зокрема, назвав дискримінаційним рішення про відмовлення корпорації ІСД у приватизації польського метпідприємства.

Процес приватизації Huta Czestochowa S.A О.Кваснєвський взяв під особистий контроль.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus