УКРАЇНА

07:12

26.05

Влада

Профспілка просить ветувати закон про продаж підприємств «Укррудпрому» окремо

0

Профспілка гірників і металургів України просить Президента Леоніда Кучму застосувати право вето на закон «Про особливості приватизації підприємств компанії «Укррудпром», який припускає продати пакети акцій підприємств «Укррудпрому» окремо, повідомляють «Українські Новини».

Про це сказано в листі голови ЦК профспілки Володимира Козаченка до Кучми.

«ЦК профспілки вважає, що Закон має антидержавну спрямованість, приведе до порушення законних прав і інтересів населення Криворізького басейну», - сказано в листі. Профспілка вважає, що цей закон не визначає особливості приватизації підприємств державної акціонерної компанії «Укррудпром», а фактично встановлює інший механізм приватизації, що відрізняється від тих, які встановлені діючим Законом України «Про приватизацію державної власності». Профспілка також вважає, що запропонована законом схема приватизації не була випробувана на менш значних підприємствах і не має ніяких переваг перед установленою чинним законодавством.

Профспілка зауважує на те, що ухвалений закон спрямований на ліквідацію «Укррудпрому» як єдиного виробничо-господарського комплексу, що зараз забезпечує збалансований розвиток і ефективне відпрацьовування Криворізького родовища залізних руд і здійснення узгодженої технічної, економічної й екологічної політики в гірничодобувній галузі.

ЦК профспілки також вважає, що прийнятий закон абсолютно ігнорує право на пільгове придбання акцій працівниками підприємств, які пройшли корпоратизацію в складі «Укррудпрому», і самого «Укррудпрому».

Як повідомлялося, закон про приватизацію «Укррудпрому» припускає на 1-му етапі приватизації закріплення в держвласності на 1 рік пакетів акцій підприємств «Укррудпрому» розміром 25%+1 акція.

Першочергове право на придбання акцій, що залишилися, мають інвестори (не офшорні компанії), що уже мають більш ніж 25% акцій підприємства, що продається.

Надалі вони можуть викупити закріплені в держвласності акції.

Закон був ухвалений Верховною Радою 9 квітня.

ДАК «Укррудпром» створена шляхом включення до складу її держпакетів акцій Інгулецкого, Південного, Північного, Центрального ГОКів, Криворізького залізорудного комбінату, «Суха Балка», Балаклавського, Докучаєвського, Новотроїцького рудоуправлінь і компанії «Кривбассвзривпром».

Підприємства «Укррудпрома» роблять близько 70% залізорудної продукції і близько 80% флюсів і вапняків в Україні.

За даними профспілки металургів і гірників України, до профспілки входять близько 800 тис. осіб.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus