УКРАЇНА

21:10

24.04

Влада

Українізація ефіру – під питанням

0

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення розглянула сьогодні питання про можливе відкладення до кінця року українізації телерадіоефіру. Однак рішення з цього приводу не було ухвалене. Про це «proUA» повідомили прес-служба УНП.

Заступник голови Національної ради Віталій Шевченко вважає, що розгляд цього питання був спровокований “тиском лінивих телерадіокомпаній, які, замість виробництва власних програм, віддають перевагу дешевим зарубіжним програмам і шкодують коштів на адаптацію їх відповідно до потреб українського глядача і слухача”.

Шевченко підкреслив, що рекомендації Нацради щодо мови мовлення захищають мовно-етнічні права національних меншин, і якби дію цього документу призупинили, то, на його думку, “цим рішенням Нацрада розтоптала б інтереси угорців, поляків, румунів, кримських татар та ще представників близько десяти інших народів, які проживають в Україні і перебувають під захистом Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”.

Нагадаємо, що 14 квітня 2004 року Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення ухвалила “Рекомендацій щодо визначення мови програм і передач у програмних концепціях телерадіоорганізацій, які ведуть мовлення на території України або претендують на отримання ліцензії”.

У рішенні є вимога до загальнонаціональних каналів (ті що мовлять більш як на половину областей) забезпечити мовлення державною мовою. При цьому Нацрада вказала, що буде враховувати тенденції змін мовної політики в кожній окремій телерадіоорганізації.

Місцеві телерадіоорганізації, згідно з рішенням, мають можливість на прохання громад нацменшин врегулювати мовну ситуацію в ефірі шляхом звернення до Національної ради. При цьому Нацрада готова врахувати побажання телерадіоорганізації і внести відповідні зміни до ліцензій щодо відсотків мовлення іншими мовами (в місцях компактного проживання нацменшин).

Також рішення Нацради передбачає поетапне врегулювання мовної ситуації в електронних ЗМІ. Наразі рішення стосується передусім ефірних вітчизняних телерадіокомпаній, однак створена робоча група Нацради планує виправили ситуацію з мовою мовлення і в кабельних мережах.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus